Що там під шароварами: Яка культурна революція потрібна Руслані

Українців від заяложених словесних конструкцій починає нестерпно нудити, але над новими штампами артистам і медійникам думати лінь

Що там під шароварами: Яка культурна рев…

Виступ співачки Руслани привернув увагу ЗМІ і соцмереж. Але переважно російських. Українські ж на співаччине "давайте знімемо з себе шаровари", переважно підморгують. Мовляв, на вулиці холодно і, як би сильно не кортіло, для таких шалостей не сезон.

"Я виступала у Краматорську, там люди ходили із синьо-жовтими прапорами. У мене немає ілюзій, що там щось потрібно українізувати. Я проти слова "українізація". Колись була русифікація, і нам нав'язували ту культуру. Україна занадто сильна, щоб її задушити. Люди зараз прагнуть отримати новий образ України. Щоб ми ідентифікували себе як українці через сучасний, прогресивний, модний контент. Після Майдану я дуже чекала культурної революції. Це те, чого мені не вистачає. Я дуже рада, що ми маємо День вишиванки, але давайте знімемо з себе шаровари", - заявила співачка, попросивши не надто критикувати її у соцмережах.

Українці дослухалися. Тих, хто вирішив обуритися словами Руслани чи вступити в серйозну дискусію, серед українців виявилося небагато.

Промова співачки не видалася оригінальною, хоча сама вона у ці смислові хащі звернула вперше. Раніше грала на протилежному полі.

"Бог подарував нам свій власний неповторний стиль", - пафосно писала Руслана два роки тому під цілою фотосесією у вишиванках.

Наразі ж вирішила увірватися у інформаційне поле з нібито резонансною заявою (уже прохання не коментувати вказує на те, що Руслана вважає свої слова вагомими).

Втім, на резонансність креативу не вистачило, адже за роки незалежності рідко хто не вплутувався у дискусію про традиційну культуру. Тож фраза "Набридла вже вся ця шароварщина" стала не меншим несмаком і банальщиною, ніж розкидання сіна посеред міських площ і козиряння традиційними костюмами з будь-якого приводу.

Говорячи штампами, від яких так і тягне позіхати, важко стати частиною культурної революції, про яку згадує сама Руслана. Ті ж, хто й справді долучився до процесу, радше віддано робить власну справу, ніж намагається отримати дивіденди з вічних суперечок.

А між тим, культурна революція у певному плані відбулася.

Так, що року ми б'ємо рекорд за кількістю українських фільмів. Зокрема, у 2017-му їх випущено близько 35. Є і жанровий прорив. Наприклад, "Сторожова застава" стала першим українським фентезі. "Дзідзьо Контрабас" у прокаті зібрав в чотири рази більше за власний бюджет. Крім того, такі легкі комедії для українського кіно теж були рідкістю.

Україномовна книжка впевнено витісняє з полиць російську - у 2016 році майже 70% від загальної кількості назв випустили українською мовою. І йдеться не лише про мову: просто українські видавництва починають самі визначати асортимент, який збираються представити публіці, а не покладаються на вибір колег із країни-агресора. Письменники ж поповнили українську скарбничку нагород. Зокрема, Сергій Жадан одну з найпрестижніших літературних премій Швейцарії Jan Michalski Prize.

В музичному просторі завдяки Джамалі маємо другу перемогу на Євробаченні. І якщо цим Руслану не здивуєш, прорив гурту Onuka у британські чарти і фурор у місцевій критиці - вже цікаво.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Країна Укропів

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme