ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Міхалков запевняє, що Путін не має жодного відношення до судилища над Сенцовим

Російський режисер Нікіта Міхалков відповів на лист свого польського колеги Даніеля Ольбрихського щодо суду над Олегом Сенцовим
Depo.Молодий укроп
25 листопада 2015 12:10
ФОТО: depo.ua

Днями видатний польський актор та член Європейської та Польської кіноакадемій Даніель Ольбрихський через ЗМІ оприлюднив відкритого листа до Міхалкова, у якому благав того якимось чином допомогти Олегу Сенцову вийти на волю. У листі Ольбрихський повідомив, що намагався зв’язатись зі своїм старим другом приватно, проте той йому не відповідав. Тому йому довелося вдатися до допомоги ЗМІ.

«Жорстокість суду першої інстанції нагадує найпохмуріші вироки нашої спільної цивілізації і культури. Я закликаю і благаю тебе як твій польський брат зробити щось. З усіх нас ти найближче і до твого президента, і до цієї справи », - написав Ольбрихський напередодні суду, що відбувся 24 листопада.

Нагадаємо, Військова колегія Верховного суду РФ 24 листопада залишила без змін вирок українцям Олегу Сенцову та Олександру Кольченку (відповідно 20 та 10 років у колонії суворого режиму).

Міхалков таки відповів польському акторові, проте не публічно. Про його відповідь повідомив Ольбрихський, повідомляє Radio Polsha. «Нікіта Міхалков дав зрозуміти, що президент Путін не може втрутитися у рішення суду. При цьому він може скористатися правом помилування», - розповів Ольбрихський. Також він додав що це право може бути реалізоване тільки після винесення остаточного вироку. За словами польського актора, Міхалков написав: «Ми будемо уважно стежити, робити все можливе, якщо Сенцов невинний».

«Я часто дорікав Міхалкову, що росіяни запозичили свою релігію у Візантії, а ми - у Риму. Звідси у нас трохи різні погляди на світ, тому що у Візантії влада походить від Бога. Міхалков відповів мені, що його держава не настільки візантійське і президент не може втручатися у суд», - розповідає Даніель Ольбрихський.

Нагадаємо, що до Нікіти Міхалкова із проханням про допомогу українському режисеру звертались у відкритому листі інші члени Європейської кіноакадемії, а саме Агнєшка Голланд, Фолькер Шльондорф, Анджей Вайда, Вім Вендерс, Кшиштоф Зануссі.

«Це наш обов'язок - і професійний і людський - відстоювати права людини і свободу слова. Підтримайте нас у захисті Олега Сенцов», - йшлося у листі видатних європейських режисерів. Проте їм Міхалков так і не відповів.

Більше новин читайте на Країна Укропів.Depo