Знаменитий, але наївний польський актор просить Міхалкова допомогти Сенцову

Знаменитий польський актор, член Польської кіноакадемії Даніель Ольбрихський написав відкритого листа російському режисерові Нікіті Міхалкову
Depo.Молодий укроп
20 листопада 2015 17:50
ФОТО: depo.ua

Актор просить про допомогу у справі українського режисера Олега Сенцова. Лист актора опублікувало Радіо Свобода.

Дорогий мій Нікіта!

Я пробував зв'язатися з тобою перед першим судом у справі Олега Сенцова в Ростові. Я просив, щоб ти відгукнувся. Просив і твою дружину Таню, і твоїх продюсерів, і, нарешті, твого асистента, який відповідав по твоєму мобільному телефону. Ти не подзвонив. Кажуть, що ти був у Китаї. Я думаю, що ця справа настільки важлива, що перед черговим судом, який пройде 24 листопада в Москві, я спробую зв'язатися з тобою ще раз. На цей раз за допомогою відкритого листа.

Наша майже 50-річна братерська дружба дає мені таке право. Ти не тільки один з найвидатніших режисерів сучасного кіно. Для мене ти завжди був чудовою, глибокою і мудрою людиною. Моїм російським братом.

Я не вірю, що ти можеш думати і відчувати інакше, ніж усі ті прекрасні режисери з різних країн світу, які підписали листи президенту Путіну на захист нашого українського колеги. Жорстокість суду першої інстанції нагадує найпохмуріші вироки нашої спільної цивілізації і культури. Я закликаю і благаю тебе як твій польський брат зробити щось. З усіх нас ти найближчий і до твого президента, і до цієї справи.

Ти добре знаєш, що після нас залишиться, насправді, лише те добре, що ми безкорисливо зробимо для інших.

Твій Даніель.

Нагадаємо, український режисер Олег Сенцов у серпні 2015 року був засуджений до 20 років позбавлення волі в колонії суворого режиму. Його звинувачують у тероризмі.

У вівторок 24 листопада в Верховному суді Російської Федерації в Москві пройде апеляційне засідання у справі Олега Сенцова.

Польська кіноакадемія раніше протестувала проти арешту українського режисера, а потім проти винесеного йому несправедливого вироку.

Листа президенту Росії Володимиру Путіну, підготовлене їй спільно з Європейською кіноакадемією, підписали понад тисячу відомих діячів кіно і культури з усієї Європи. Серед них було 250 поляків.

Польські кінематографісти оголосили безстрокову акцію підтримки Олега Сенцова.

Знаменитий, але наївний польський актор просить Міхалкова допомогти Сенцову - фото 1

Більше новин читайте на Країна Укропів.Depo