ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Незалежна медійна рада не знайшла порушень закону у "ватному" серіалі на каналі Ахметова

Незалежна медійна рада дійшла висновку про відсутність порушень законодавства у 66-й серії скандального телесеріалу "Не зарікайся"
Depo.Укроп лук
28 квітня 2016 10:28
ФОТО: depo.ua
Незалежна медійна рада не знайшла порушень закону у "ватному" серіалі на каналі Ахметова
Незалежна медійна рада не знайшла порушень закону у "ватному" серіалі на каналі Ахметова

Перевірку проводили за зверненням Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, повідомляє depo.ua з посиланням на "УП".

"Щодо відповідності 66-ї серії телесеріалу "Не зарікайся" нормам законодавства України, рада дійшла висновку про відсутність у ній порушень законодавства, а саме ч. 2 ст. 6 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" та ст. 15 і 15-1 Закону України "Про кінематографію", — йдеться у висновку комісії.

"Водночас, НМР вважає, що медіа могли б утриматися від художнього зображення відповідних подій на Донбасі до закінчення гострої напруги в конфлікті. Оскільки художні твори на такі конфліктно-чутливі теми — через можливість їх неоднозначного потрактування глядачами — можуть впливати на розпалювання ворожнечі між різноманітними групами населення, посилювати розкол у суспільстві, рада закликає виробників телевізійного та кінопродукту бути особливо відповідальними та обережними, приймаючи рішення щодо художнього зображення таких подій, консультуватися з фахівцями з психології, соціології", — додали медіа-експерти.

За цей висновок проголосувало 10 членів Незалежної медійної ради, проти – двоє, утримались – також двоє.

Діана Дуцик, Ігор Розкладай, Олександр Бурмагін та Антоніна Черевко опублікували окремі думки щодо цієї серії.

При цьому рада зазначила, що "аналіз, наданий у цьому висновку, стосується винятково 66-ї серії телесеріалу "Не зарікайся". При розгляді також бралися до уваги елементи синопсису серіалу. Однак розгляд однієї серії багатосерійного фільму, на думку Незалежної медійної ради, не дозволяє робити загальний висновок щодо відповідності законодавству України серіалу "Не зарікайся".

Повний текст висновку та окремі думки членів комісії можна переглянути на Детектор Медіа.

Нагадаємо, телеканал "Україна", який належить олігарху Ренату Ахметову, показує серіал "Не зарікайся", де згадуються події на Сході України. В серіалі присутня пропаганда з прапорами "ЛНР" та звільненням Донбасу від київських олігархів

Більше новин читайте на Країна Укропів.Depo