ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

День вишиванки хочуть зробити національним святом

Цього року 19 травня українці у всьому світі вже 10-й раз відзначатимуть День вишиванки
Depo.Укроп лук
8 квітня 2016 10:42
ФОТО: depo.ua

Організатори акції проситимуть Президента України офіційно затвердити третій четвер травня національним святом вишиванки.

Про це йдеться у прес-релізі Українського кризового медіа-центрі, передає depo.ua з посиланням на VIDIA.

«Ми пройшли непросту дорогу від нерозуміння і скептичного ставлення – як до акції, так і до самої вишитої сорочки – до того, що наше свято визнав не лише український народ на рівні свідомості кожного українця: невеличка студентська акція за 10 років перетворилася на величезне всесвітнє свято», – розповіла Леся Воронюк, ініціатор акції «Всесвітній день вишиванки.

Свято започаткували студенти Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича. Ідея акції полягала в тому, щоб у третій четвер травня одягнути вишиванку – на роботу, на навчання чи йдучи у справах. Студенти прагнули повернути вишиту сорочку у побут сучасних українців – як «оберіг, символ і невід’ємну частину української культури».

Олександр Ткачук, співзасновник акції, розповів, що торік День вишиванки святкували у 38 країнах світу та масово по всій Україні.

Тепер активісти мріють домогтися визнання цього свята на загальнонаціональному рівні.

«Ми торік зверталися до Президента України і цього року знову звертаємося із проханням затвердити третій четвер травня днем вишиванки», – зазначила пані Воронюк.

Цього року основна ідея акції залишається незмінною, проте паралельно заплановані деякі інші заходи: масове фото у вишиванках на Майдані Незалежності, як і минулого року, та «одягання» у вишиванки найбільш відомих пам’ятників Києва.

«Також ми хочемо зробити інтерактивний лекторій на станціях метро, де активісти, вдягнені в український костюм, будуть презентувати, розповідати цікаві факти про вишиванку», – розповіла Ірина Чорна, співорганізатор акції.

Крім того, проведуть акцію «Народжені у вишиванках», що вже неодноразово проводилася у Чернівцях.

«Ми приходимо у пологовий будинок і даруємо по вишитій сорочці немовлятам, які народилися вранці цього дня. У цих сорочечках їх згодом навіть хрестять, – пояснила Леся Воронюк. – Цього року ми оголошуємо цю акцію по всій Україні. Спільно із Корпорацією Міст ми вже закупили вишиванки для трьох областей – Київської, Львівської та Чернівецької».

Більше новин читайте на Країна Укропів.Depo