ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Як має виглядати Джамала на Євробаченні: "Сексі" сукня чи кримськотатарський стрій

Журналісти depo.ua поспілкувалися з колишніми учасниками Євробачення та дизайнерами щодо зовнішнього вигляду Джамали на музичному конкурсі
Depo.Музичний укроп
12 квітня 2016 15:00
ФОТО: depo.ua
Як має виглядати Джамала на Євробаченні: "Сексі" сукня чи кримськотатарський стрій
Як має виглядати Джамала на Євробаченні: "Сексі" сукня чи кримськотатарський стрій

Джамала вже визначилася з сукнею на "Євробачення 2016".

Зокрема сьогодні стало відомо, що співачка надала перевагу 22-річному українському дизайнеру Івану Фролову, творцю бренду FROLOV.

На думку Джамали, саме образ від Фролова є стриманим, та водночас жіночним та сильним.

Журналісти depo.ua опитали зірок та дизайнерів чи вдалим є цей вибір, а також дізналися, як взагалі має виглядати Джамала на сцені Євробачення.

Як має виглядати Джамала на Євробаченні: "Сексі" сукня чи кримськотатарський стрій - фото 1

Цікавість до вбрання Джамали, яка представлятиме цього року Україну на "Євробаченні" із піснею 1944 про трагедію кримськотатарського народу не вщухає з початку відбіркових турів. Особливо після того як продюсер Костянтин Меладзе розкритикував рожеве вбрання співачки, в якому вона виступала в фіналі національного відбору, назвавши його занадто простим одягом, що більш личить до бек-вокалістки.

В якій сукні має виступати Джамала на Євробаченні  - фото 1

Вбрання, що викликало обурення Меладзе

"З цим зовнішнім виглядом ми "Євробачення" виграти не зможемо", - зазначив він.

Після цієї суперечки про те, якою має бути під час виступу Джамала: футуристичною, скромною, сексапільною чи в національному вбранні, серед фанатів "Євробачення" вже не вщухали. Багато хто впевнений, що тут навіть не так важливо, що подобається самій Джа, адже вона представлятиме країну і повинна не загубитися серед інших виконавців зі своїми стриманими строями.

Але при цьому не бути й занадто екстравагантною, щоб не відволікати увагу від трагічного змісту та мелодики пісні. І бажано, що вбрання нагадувало про кримськотатарське і українське походження.

Олії на багаття цікавості підливала і сама Джамала, яка періодично розмірковувала вголос на тему своєї майбутньої сукні:

"Мені здається, найголовніше, мій образ не повинен відволікати від самої музики. Тобто не можна одягнути якийсь неймовірний фешн-капелюшок, щоб протягом трьох хвилин глядачі думали: "Боже, звідки такий капелюшок". Мені здається (вбрання має бути, - ред) світле, тому що я співаю про душі, які не знайшли спокій, тому що про них забули. І коли я піднімаю голову і співаю всі ці складні мугами, це як ніби я звільняю їх. У мене є момент в середині, де я ніби колихаю дитину і потім розумію, що вона померла. Я відпускаю ці душі, звільняю, розумієте? Це має бути світле вбрання, не можна піти в темні тони, в жалобу. Не повинно бути відчуття безпорадності після цього номера. Повинна залишитися надія, про що загалом й співається у другому куплеті: "Ми повинні побудувати майбутнє, де люди будуть жити щасливо і вільно", - розповіла співачка.

В якій сукні має виступати Джамала на Євробаченні - фото 2

Знаменитий чорний комбінезон Джамали на першому полуфіналі

Потім в Інтернеті з'явилися ескізи строїв, які дизайнери запропонували співачці: всі дуже екстравагантні та оригінальні. Але зірки та дизайнери, яких ми попросили висловити свою думку стосовно вбрання Джамали, зійшлися на тому, що воно має бути більш стримане.

Учасниця Євробачення-2009 Анастасія Приходько вважає, що Джамала вже доросла співачка, тому вбрання має бути стриманим.

В якій сукні має виступати Джамала на Євробаченні - фото 2

Анастасія Приходько на "Євробаченні" в сукні, яка їй не дуже подобалася

"Вона дуже доросла співачка, не в плані віку, а в плані пісень, тому дійсно це повинно бути стримано та екстравагантно! Що до національного, вона вже це має у пісні, - розповідає Настя. – До речі, бачила перші ескізи сукні - мені не дуже подобається, так саме як і моя сукня на "Євробаченні". Сподіваюся, що Джамала матиме право вибору, мені його Костянтин Меладзе не дав і прийшлося співати в тому, що було".

Переможниця "Євробачення-2004" Руслана вирішила зосередитися не на сукні, а на настрої:

В якій сукні має виступати Джамала на Євробаченні - фото 3

Руслана на "Євробаченні"

"Джамала – унікальна співачка, котра має оксамитовий голос. Коли вона починає співати, стає абсолютно байдуже, що на ній вдягнуто, вона дуже колоритна. Її пісня зачіпає найглибші струни душі, оскільки Джамала дуже гостро відчуває біль від втрати Криму. Глядачів не обдуриш – вони лакмусовий папірець, тому найважливіше бути собою та нести правду", - повідомила вона depo.ua, порадила Джамалі "нічого не боятися" і додала, що впевнена "після невеликої перерви нашої країни в конкурсі ми ввірвемося туди, як справжня буря".

Кримськотатарський митець, засновник творчої майстерні El-Cheber Рустем Скібін, який розробив мотив орнаменту для рожевого вбрання Джамали для фіналу нацвідбору "Євробачення" вважає, що їй пасувало би вбрання, яке вдягали кримські татари в ті часи, яким присвячено цю пісню:

"Джамала має дуже хороший смак і здатна навіть самостійно розробити собі дизайн сценічного костюму. Можливо, виступити співавтором дизайну. Це повинно бути дуже гармонічно. Ще вважаю, що майстри і дизайнер повинні бути з України. Особисто я б запропонував їй просту сукню, які кримські татарки носили в ті часи: скромну і зі смаком. Але, на жаль, це буле не в національному стилі – тоді кримські татарки носили вже сучасний європейський одяг, що вказувало на втрату не тільки рідної землі, але й самобутної культури корінного народу Криму", - зазначає Рустем.

В якій сукні має виступати Джамала на Євробаченні - фото 4

Так вдягалися кримські татарки в 1944 році, про які йдеться в пісні. Кадр з фільму "Хайтарма"