ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Історія дебюту "ВВ": Що спільного в українського гурту з Достоєвським і бойкотом Росії

Рівно 28 років тому гурт "ВВ" дебютував на фестивалі Київського рок-клубу та відразу взяв приз "гурт року", а їх "Плач Ярославни" став "піснею року"
Depo.Музичний укроп
30 жовтня 2015 07:00
ФОТО: depo.ua
Історія дебюту "ВВ": Що спільного в українського гурту з Достоєвським і бойкотом Росії
Історія дебюту "ВВ": Що спільного в українського гурту з Достоєвським і бойкотом Росії

Гурт "Воплі Відоплясова" запозичив свою назву у Достоєвського з оповідання "Село Степанчиково і його мешканці", хоча на цьому всі зв’язки з класикою закінчуються.

Звісно, ідейним натхненником гурту став Олег Скрипка, нащадок українських переселенців з Таджикистану, де він і народився 24 травня 1964.

Історія дебюту "ВВ": Що спільного в українського гурту з Достоєвським і бойкотом Росії - фото 1

Свій проект Скрипка розпочав разом з товаришем по Київському "політеху" (КПІ) басистом Шурою Піпою і випускником ПТУ, який повернувся з армії, гітаристом Юрієм Здоренко. Компанію незабаром доповнив професійний барабанщик Сергій Сахно.

Подальша історія українського гурту добре відома: перемога осінь 87-го року на I Київському рок-фестивалі, успішний виступ на "Рок-форумі" у Вільнюсі (весна 88-го), концерти в Києві, Москві, Пітері, гастрольні поїздки в Польщу, запис альбому "Зв’язок" (89 р), запрошення в одній компанії з "Кино" та "Звуки Му" до Франції.

У 1992 році гурт покидає гітарист Юрій Здоренко, і йому на заміну лише на якийсь час приходить Олексій Дегтяр (нині відомий київський DJ Макет). З 1993 року "ВВ" успішно працюють в гостинній Франції, де до складу групи входять два француза - гітарист Філіп Можа (екс-гітарист VRP) і барабанщик Стефан Муфліє.

Достроково закінчивши французьку п'ятирічку, в 1997 році Олег Скрипка та Олександр Піпа повертаються до України.

Історія дебюту "ВВ": Що спільного в українського гурту з Достоєвським і бойкотом Росії - фото 2

Радості українських шанувальників творчості "Воплів Відоплясова" не було меж.

Гурт і досі багато й успішно гастролює Україною і не приховує своєї проукраїнської позиції.

Більше того, з початком воєнних дій в Україні Скрипка принципово відмовився виступати в Росії. Так, лідер гурту "Воплі Відоплясова" принципово пробайкотував концерт "Валерія і друзі", який відбувся 21 жовтня минулого року у Лондоні.

Історія дебюту "ВВ": Що спільного в українського гурту з Достоєвським і бойкотом Росії - фото 3

"Вже півтора роки ми не їздимо в Росію. Іноді щось там дзвонять з Москви, якісь концерти по квитках. Ми пояснюємо, що скоріше ви не розумієте ситуацію, це будуть провокації, це просто неможливо",- коментує свою позицію Скрипка.

А нещодавно гурт, аби підтримати бойовий дух нашої армії та Вітчизни, гурт зняв кліп на пісню "Марш Січових Стрільців".

Більше новин читайте на Depo.Життя.