ЗНО-2018: Що потрібно знати випускникам

Сьогодні, 22 травня, в Україні стартує перше у цьому році зовнішнє незалежне тестування - з математики 

ЗНО-2018: Що потрібно знати випускникам…

Depo.ua розкаже про організаційні моменти ЗНО, які допоможуть випускникам підготуватися до ЗНО.

Що необхідно взяти із собою на ЗНО

  • Паспорт (або свідоцтво про народження).
  • Запрошення-перепустку (видається в школі).
  • Сертифікат учасника ЗНО (також видається у школі).
  • Три чорні гелеві ручки.
  • Пляшку води – прозору, без етикетки.

За що можуть не допустити на тестування

  • Відсутність хоч одного з указаних вище трьох документів. Якщо за кілька годин до початку тестування ви виявили відсутність запрошення чи сертифіката, не потрібно панікувати: ці документи можна роздрукувати із власної сторінки учасника ЗНО (на сайті Українського центру оцінювання якості освіти).
  • Запізнення. Вхід у пункти тестування закриваються за 10 хвилин до початку іспиту, тобто, рівно о 10:50.

За що можуть вигнати із тестування

Якщо у випадку огляду під час ЗНО в учасника знайдуть будь-який засіб зв'язку (смартфон, планшет, смартгодинник тощо чи будь-які частини від них – навушники, сім-картка тощо).

До слова, батькам треба попередити свою дитину про можливий обшук перед тестуванням та нагадати випускнику про тяжкі наслідки у разі порушення правил.

Що може бути підставою для відсутності на тестуванні

Якщо учасник ЗНО не з'явився на тестування, наступний шанс скласти іспити у нього буде аж через рік. Відсутність на тестуванні пробачається лише з трьох причин:

  • Втрата чи викрадення документа, на номер якого був виписаний сертифікат (тобто паспорта чи свідоцтва про народження). У випадку викрадення необхідно написати заяву про викрадення у поліцію та отримати відповідну довідку. Можливість участі у додатковій сесії буде розглянута Регіональним центром оцінювання якості освіти (РЦОЯО) лише якщо довідка з поліції видана не пізніше дати проведення тестування. Це документ разом із заявою треба відправити до регламентної комісії РЦОЯО.
  • Смерть родича по крові чи по шлюбу. Ця причина буде виправданням для неявки на тестування, якщо трагічна подія станеться не раніше ніж за сім днів до дати тестів. До регламентної комісії РЦОЯО треба буде надіслати заяву із проханням про допуск для додаткової сесії, копію довідки про смерть, а також копію документа, що підтверджує родинний зв'язок із померлим.
  • Хвороба у день ЗНО. Для підтвердження цього необхідна буде довідка форми 095/0 і виписка з медичної карти форми №027/о. До цих документів необхідно додати заяву – до регламентної комісії. Втім, запрошення на додаткову сесію отримають лише ті, чия хвороба входить до переліку, затвердженого указом Міносвіти та МОЗу №124/95.

Людям, які саме з цих причин не змогли прийти на іспит, зможуть пройти тести під час додаткової сесії, яка проходитиме з 2-го по 11-те червня, передає "Главком".

Як коефіцієнти можуть врятувати випускника

Варто пам'ятати, що підсумковий бал за тестування є необов'язково остаточним: під час вступної кампанії результати можуть зазнати змін. Після аналізу минулорічної вступної кампанії у Міносвіти не відмовилося від нововведення-2017 – системи коефіцієнтів: галузевий, регіональний та сільський.

Галузевий коефіцієнт - додається в залежності від обираної спеціальності: в пріоритеті стоїть орієнтованість на природно-технічні спеціальності, попит на які часто виявляється менше через високу складність, - дорівнює 1,03 (однак уточнювати наявність коефіцієнту на інші спеціальності краще уточнювати у вишу).

Регіональний коефіцієнт покликаний збалансувати кількість вступників по всіх регіонах України. Одним зі стимулів обирання інших міст, крім столиці, є регіональний коефіцієнт. Він становить:

  • Для вишів Києва – 1
  • Для ВНЗ у Донецькій, Житомирській, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій, Чернігівській областях, переміщених закладів вищої освіти – 1,04.
  • В інших випадках – 1,02.

Сільський коефіцієнт збільшено для вступників на аграрні спеціальності – для них він становитиме 1,05. На інші спеціальності він дорівнюватиме 1,02. Ним зможуть скористатися вступники, які:

  • Зареєстровані у селах не менше двох років до дня завершення подачі заяв про вступ.
  • Здобули повну загальну середню освіту у закладах освіти, що знаходяться на території сіл, у рік вступу.

Дати проведення ЗНО

Предмет

Дата проведення

Математика

22 травня (вівторок)

Українська мова та література

24 травня (четвер)

Іспанська мова

29 травня (вівторок)

Німецька мова

29 травня (вівторок)

Французька мова

29 травня (вівторок)

Англійська мова

1 червня (п'ятниця)

Біологія

4 червня (понеділок)

Історія України

6 червня (середа)

Географія

8 червня (п'ятниця)

Фізика

11 червня (понеділок)

Хімія

13 червня (середа)

Оголошення результатів ЗНО

Оголошення результатів учасників зовнішнього тестування з української мови та літератури, іноземних мов, математики та біології відбудеться не пізніше 15 червня 2018 року; оголошення результатів з історії України, географії, фізики та хімії триватиме до 21 червня 2018 року.

Розгляд апеляційних заяв щодо результатів зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться з дня офіційного оголошення результатів.

Апеляційні заяви від учасників тестування, яких не задовольнили отримані результати ЗНО, будуть розглядатись починаючи з дня оголошення результатів кожного тесту.

Додаткова сесія ЗНО для учасників, які не змогли взяти участь у основній сесії тестування з поважних причин, пройде у період з 2 до 11 липня 2018 року за окремим графіком, який має бути затверджений окремо.

Оголошення результатів учасників додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання відбудеться не пізніше 17 липня 2018 року.

Довідка.

За даними Українського центру оцінювання якості освіти, на ЗНО-2018 зареєструвалися 335 тис. 843 особи. У 2017 році бажання пройти ЗНО виявили 240 тис. 881 особа.

У центрі також заявили, що другий рік поспіль спостерігається тенденція до збільшення кількості зареєстрованих на зовнішнє незалежне оцінювання з географії. У 2018 році на цей предмет зареєструвалося на 6 тис. 123 особи більше порівняно з минулим роком.

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич у себе на сторінці у Facebook розпочала флешмоб #ЩастиНаЗНО із закликом до підтримки старшокласників, які складатимуть екзамени. На зауваження одного з коментаторів про те, що "ЗНО ніби має бути об'єктивним зрізом знань, підготовки протягом школи та позашкільних занять і компонент везіння там мав би бути мінімальним", Гриневич відповіла: "Тут головне не формулювання, а продемонструвати підтримку дітям".

111_06

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Країна Укропів

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme