Чому ми пишаємося Ігорем Сікорським і назвали КПІ на його честь

Сьогодні виповнюється 131 рік з дня народження геніального українського інженера Ігоря Сікорського

Чому ми пишаємося Ігорем Сікорським і на…
Фотографія Карла Булли, 1914

Постать Ігоря Сікорського водночас цікава і важка для опису, адже оповита багатьма міфами, здебільшого нав'язаними Радянським союзом. Довгий час Сікорського називали радянським винахідником, мешканцем Пітера. Але це не так. Майбутній геній авіаконструкторської галузі народився у Києві, в його жилах текла польська кров, а у Петербурзі прожив п'ять років: з 1912 по 1917.

За що ми пишаємося Ігорем Сікорським і назвали КПІ на його честь - фото 1

Більшість свого життя - 53 роки з 83 прожитих, Ігор прожив за кордоном. Після Жовтневої революції у 1919 він переїхав до Франції, де працював на авіаційному заводі, а вже звідти, через брак роботи, він емігрував до США.

Сікорський захоплювався релігійною філософією і навіть писав релігійно-філософські трактати та видавав брошури поміж тим, як конструював літаки.

Чим Сікорський прославився на весь світ

Людині радянської епохи ім'я Сікорського знайоме ще з уроків у школі завдяки першому у світі чотиримоторному літаку "Російський витязь" і першому пасажирському літаку "Ілля Муромець", який під час розробки носив зовсім іншу назву - "Гранд".

літак Сікорського Гранд

Конструктор першого в США літака-амфібії.

Літак амфібія

Але світові Ігор Сікорський став відомим перш за все завдяки найкращим у світі гідролітакам, які були задіяні під час Другої світової війни. Також конструктор прославився найвідомішими гелікоптерами, які створювала фірма винахідника Sikorsky Aircraft.

Створивши перший у світі важкий бомбардувальник, Сікорський став батьком стратегічної авіації та відкрив величезне поле діяльності для авіаконструкторів. 

бомбардувальник Сікорьского

Останній з вертольотів S-67, який був створений у 1970 році, тобто коли конструктору вже було за 80, встановив абсолютний світовий рекорд швидкості. Наразі гвинтокрил є дуже популярним серед компаній-розробників нафтових родовищ.

вертоліт Сікорського S 67

Нагороди Сікорського

За життя авіаконструктор з Києва отримав понад 80 різних почесних нагород, призів та дипломів, у тому числі, Почесну медаль Джона Фріца за науково-технічні досягнення в галузі фундаментальних й прикладних наук. 

Міжнародний астрономічний союз 1979 року дав ім'я Ігоря Сікорського кратеру на Місяці. З 1980 року Американська гелікоптерна спілка вручає Приз Сікорського.

У серпні 2016 року Наказом Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич від 17 серпня 2016 року №992 "Про присвоєння імені Національному технічному університету України "Київський політехнічний інститут" університету присвоєно ім'я його колишнього студента Сікорського. 

ДОВІДКА. Ігор Сікорський народився в сім'ї Івана Сікорського, професора Київського університету, який займався психіатрією. Майбутній авіаконструктор закінчив Морський кадетський корпус в Петербурзі та Київський політехнічний інститут. Навчався у Паризькій технічній школі. 

Сікорьский

У 1908–1912 роках побудував у Києві шість моделей літаків та гелікоптер. На одному із власних літаків склав іспит на звання пілота. Встановив чотири рекорди, здійснював показові польоти, під час яких на борт брав пасажирів. 

29 грудня 1911 року встановив на літаку власної конструкції С-6 світовий рекорд швидкості польоту з двома пасажирами — 111 км/год.

У 1912–1918 роках працював головним конструктором авіаційного відділу Російсько-Балтійського вагонного заводу, жив у Петербурзі. Саме у цей період створює літаки "Ілля Муромець" та "Російський Витязь".  

18 лютого 1918 року переїхав до Парижа, а в березні 1919 році – до США.  Там згодом заснував власну контору Sikorsky Aircraft.

літак

У 1925–1940 роках розробив літаки, які принесли США престиж та рекорди. Створивши перший в Америці літак-амфібію і серію гелікоптерів.

Фірма Сікорського створила 17 базових літаків та 18 гелікоптерів. Ліцензії на створення летальних засобів купували різні країни світу.

Помер у 1972 році у віці 83 роки в США уві сні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Країна Укропів

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme