З України виїхали понад 20 тисяч молодих науковців

За останні роки Україна втратили понад 20 тисяч молодих науковців, які у пошуках кращого життя виїхали за кордон, адже фінансування галузі мізерне

Про це заявила науковець і експерт "Реанімаційного пакету реформ" Наталя Шульга, повідомляє depo.ua з посиланням на "Громадське радіо".

Нещодавно Президент зустрівся з українськими науковцями. Ситуацію може врятувати Закон України про науку та наукову діяльність. Однією з новацій Закону стане Національний фонд досліджень, там будуть програми як для фінансування нових досліджень, так і для розробки нових продуктів, підтримки стартапів.

"Цей законопроект фактично активізував наукову спільноту, і петиція, яка була зареєстрована на сайті Президента з проханням підтримати дані пропозиції, набрала понад дев’ять тисяч голосів. Я думаю, що Президент це почув і зрозумів, що не можна затягувати далі", – розповіла Шульга.

Нагадаємо, Україна підписала угоду з ЄС про участь в рамковій програмі з наукових досліджень та інновацій "Горизонт-2020", яка дає вперше в історії України бути ініціаторами і координаторами програм. Загальна сума грантівських коштів, що виділяються на науку, складає 80 млрд євро.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Країна Укропів