У список найкращих інноваторів Європи потрапило п'ятеро українців

Видання Financial Times склало список New Europe 100 за 2016 рік. Це третя щорічна редакція списку, куди входять найкращі уми і найвпливовіші люди Центральної та Східної Європи

Ідея списку - показати потенціал і творчі здібності людей з Центральної та Східної Європи, передає Depo.ua із посиланням на ain.ua

Кандидатів для списку цього року допомагали відбирати варшавський журнал Res Publica, Google, фонд Visegrad Fund і саме видання. Цього року найбільша група фіналістів представляє окремих людей і групи, що працюють в бізнесі (54%), в громадських організаціях і політиці (29%). Інші категорії включають науку (10%), ЗМІ і культуру (7%).

Україну в списку представляють п'ятеро людей:

Дмитро Дубілет, IT-директор "ПриватБанку", ідеолог порталу онлайн-держпослуг iGov (нещодавно там запустили видачу і заміну ID-карт онлайн). Поки що послуги на iGov, як правило, працюють тільки в окремих регіонах країни. Але у цього проекту амбітні плани - з часом перевести всі держпослуги в онлайн.

Ярослав Ажнюк, генеральний директор одного з найвідоміших українських стартапів Petcube. У березні цього року стали відомі продажу гаджетів Petcube. З початку 2015 року компанія продала близько 20 тис. пристроїв, заробивши $2,5 млн. А влітку стартап запустив ще одну кампанію на Kickstarter для пристроїв Petcube Bites і Petcube Play.

Віктор Шабуров, підприємець, який заснував Looksery. У вересні минулого року стало відомо, що Snapchat купив одеський стартап Looksery за $150 млн. Це поки що найбільша публічна угода українського стартап-ринку.

Ольга Афанасьєва, виконавчий директор української асоціації UVCA (Український Венчурний капітал і Private Equity Association). Метою асоціації є поліпшення умов для інвестиційної діяльності, розвиток приватного інвестування в Україні.

Ольга Юркова, співзасновник фактчекінгового сайту Stopfake.org. 

"Приємно відзначити, що всі п'ять людей представляють сектор інвестицій та ІТ ... Успішні історії наших співвітчизників і їніх компаній - це не точкові історії перемог, а показник для всього світу, що в Україні можна і потрібно інвестувати", - коментує свою участь в New Europe 100 Ольга Афанасьєва, виконавчий директор UVCA.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Країна Укропів

Мітки: #рейтинг