У МОН повідомили, на які спеціальності цього року збільшили держзамовлення

Цього року Міністерство освіти і науки України збільшило держзамовлення на технічні спеціальності, на фізику, астрономію, математику, біотехнології, атомну енергетику, тобто спеціальності зі сфери розвитку економіки країни

Про це повідомила в інтерв'ю "Главкому"міністр освіти і науки Лілія Гриневич, передає Depo.ua.

"Не завжди популярні спеціальності збігаються з тим, що нам треба. Зараз у нас є проблеми з набором на технічні напрямки і є велика потреба на них на ринку праці. Ми стимулюємо абітурієнтів місцями державного замовлення", - сказала вона.

Міністр визнала, що вчитися на таких спеціальностях складно. На її думку, це демонструє неадекватну якість середньої освіти з природничо-математичних предметів.

"Саме тому ми зараз концентруємося над покращенням викладання природничо-математичних предметів у нашій школі", - розповіла Гриневич.

"Ми, наприклад, збільшили цього року державне замовлення на фізику і астрономію, на прикладну фізику і наноматеріали (це нова дуже затребувана сфера), на математику, на мікро- та макронаносистемну техніку, на біотехнології та біоінженерію, на атомну енергетику. Це все сфери розвитку економіки країни. Нам також потрібні фахівці в таких сферах, як агрономія, лісове господарство, захист і карантин рослин", - повідомила міністр.

Але, за її словами, радикального збільшення набору студентів на ці спеціальності не відбулося.

"Мало збільшити держзамовлення, потрібно покращити підготовку до складання іспитів з фізики, математики, біології, хімії. Дітей ми набрали, але меншу кількість, ніж очікували", - сказала Гриневич.

Нагадаємо, стало відомо, скільки витратять на реформу освіти у 2018 році.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Країна Укропів