У Львові стартувала кампанія проти "побутової корупції"

У Львові заснували проект, що спрямований на громадську підтримку людей, які відмовляються підтримувати традиційну (побутову) корупцію у Львівській області

Під традиційною (побутовою) корупцією мається на увазі дрібні хабарі, що у свідомості людей вважаються подякою за швидке та якісне (у їхньому розумінні) надання державних послуг чи особливу увагу (наприклад, коробка цукерок вчителю чи 50 грн. дільничному лікареві).

Як зазначають засновники проекту, так історично склалося, що у Львівській області такі хабарі є традиційними і не засуджуються публічно.

Вони також впровадили опитування, де запрошують взяти участь у публічному обговоренні теми побутового хабарництва, створенні громадської статистики, також пропонуємо розповідати власні історії, пов’язані із хабарництвом.

Ця анкета – анонімна, тож залишається право відкривати своє ім’я чи ні.

Як зазначає на своїй сторінці у "Фейсбуці" координатор проекту "Я не дякую хабарем" Богдана Неборак, активісти також збирають усілякі корупційні історії. "Історійки можна писати анонімно, я переконана, що є дуже смішні (як і дуже сумні), і всі дуже цікаві", - каже вона.

Раніше громадські активісти міста провели акцію "Я не дякую хабарем" для того, щоб пояснити львівським студентам суть побутової корупції.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Країна Укропів