Ленін і мігранти: ТОП-5 українських фільмів на Одеському кінофесті

На цьогорічному ОМКФ, який стартує вже сьогодні, поціновувачам українського кіно однозначно є, чим поживитися

Цьогоріч заявки на участь у фестивалі подали 864 фільми з 75 країн.

Кінокомісія обрала 12 фільмів в основний конкурс і 25 - в український.

Більшість українських режисерів на фестивалі покажуть свої картини вперше. Кіноманам є на що чекати: більшість вітчизняних картин знята на сучасну тему, а не, як завелося, про гетьманів. 

Depo.ua пропонує познайомитися з українськими картинами, які візьмуть участь у фестивалі. 

"Гніздо Горлиці", режисер Тарас Ткаченко

Про картину, присвячена долі трудових мігрантів, українські кіномани вже встигли почути. Цього літа її обрали у конкурс Московського кінофестивалю, але режисер відмовився представляти своє творіння на майданчику країни-агресора. 

На ОМКФ фільм бере участь одразу в Міжнародному і Національному конкурсах.

На глядачів чекає соціальна драма про те, як нелегко віднайти душевну рівновагу і банальний комфорт у чужій країні. Фільм знаковий ще й тим, що в ньому свою останню роль зіграв Віталій Линецький, а помер актор в розпалі роботи над картиною. 

"Varta1, Львів, Україна", режисер Юрій Грицина

Фільм присвячений подіям Революції Гідності, але історична подія подана під доволі незвичним кутом. 19 лютого, після штурму Майдану, Львів патрулюють машини активістів. Водії переслідують чиєсь авто, сперечаються по рації, а на екрані тим часом - мирна і навіть ординарна панорама міста. Картина, як обіцяють її автори, піднімає ряд філософських питань про революції, демократію, участь кожного в історії. 

"Моя бабуся Фанні Каплан", режисер Альона Дем'яненко

Стрічка розкриває маловідомі факти з життя Фанні Каплан - революціонерки, якій інкримінують замах на Володимира Леніна. У Фанні (роль виконує Катерина Молчанова) роман з молодшим братом Леніна Дмитром Ульяновим (його грає Мирослав Слабошпицький). Глядачам пропонують вирішити, що мотивувало головну героїню - бажання кращого життя для мільйонів чи сильна пристрасть. 

"Блакитне плаття", режисер Ігор Мінаєв

Фільм вже брав участь у фестивалі "Киношок" у Краснодарі на Росії, а також демонструвався минулого літа у Москві.

За сюжетом, у головного героя помирає мати. При цьому причини смерті не з'ясовані. Хлопець береться сам розслідувати справу. Перебираючи речі матері, він дізнається вражаючі факти з її минулого. Картина оповідає про долю людини на перетині епох. 

"Холодний Яр", режисер Аліна Горлова

Події картини відбуваються в урочищі Холодний Яр на Черкащині. Унікальна природа та медитативний настрій місцевих пейзажів контрастує з буремними подіями, які тут відбувалися - боротьбою за свободу, повстаннями, поразками і перемогами. Історичні події у фільмі запаралелені з сьогоденням. Героям і глядачам пропонують вирішити, на що здатні вони самі, аби розвернути колесо історії в іншому напрямку. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Країна Укропів