Оператор фільму про Чорнобиль здобув престижну міжнародну нагороду

Українець Артем Рижиков, оператор документальної стрічки "Російський дятел" про причини Чорнобильської катастрофи, отримав нагороду "Творче визнання"
Depo.Молодий укроп
10 листопада 2015 10:39
ФОТО: depo.ua

Міжнародної асоціації документального кіно за найкращу операторську роботу, повідомляє depo.ua з посиланням на Cultprostir.

«У нас не було спеціальних операторських приладів, був тільки фотоапарат і кілька об’єктивів. Тому для мене це дуже велика несподіванка, що фільм, окрім нагород за кращий фільм, здобув ще й операторський приз. Я дуже здивований», – розповів Артем.

Він також розповів, звідки взагалі взялася ідея створення фільму: «Коли ми починали зйомку, то не планували робити повнометражний фільм, то мав бути п’ятихвилинний фільм для Youtube. У нас не було ні бюджету, ні ідеї. Нас зацікавив військовий об’єкт в Чорнобильській зоні “Дуга”, і ми вирішили його дослідити. Ми почали розуміти, що може вийти цікавий фільм, тільки після Майдану. На той момент у нас вже накопичилося багато матеріалу, щоб зробити короткий ролик і показати продюсеру, який зацікавився і допоміг нам зробити фільм».

Нагадаємо, спільний фільм США, Великобританії та України, зрежисований Чедом Грасією, «Російський дятел» увійшла в лонг-ліст номінантів на Оскар у категорії «кращий документальний фільм року».

Більше новин читайте на Depo.Життя.