На завершення фільму про Олега Сенцова збирають кошти

Стрічка режисерів Аскольда Курова та Андрія Литвиненка "Процес" розповідає про обставини справи Олега Сенцова, українського режисера і сценариста, затриманого російськими спецслужбами

У Росії за сфабрикованими звинувачення Сенцова засудили на 20 років за створення терористичної організації. З вимогою відпустити українського режисера виступили Педро Альмодовар, Вім Вендерс, Анджей Вайда та інші.

Для того, аби завершити фільм, його автори вдалися до краудфандінга.

Зйомки фільму розпочались в липні 2014 року одночасно в Москві та в Києві. Режисера Аскольда Курова, який особисто знає Олега, настільки вразило ув’язнення Сенцова, що він за допомогою документального фільму вирішив показати обставини справи Олега Сенцова.

У той же час Андрій Литвиненко почав досліджувати тему для документального фільму в Україні. Це відбулось на прохання продюсера наступного ігрового фільму Олега Сенцова "Носоріг" Ольги Журженко. Всередині літа 2014 року два режисери зустрілися та вирішили об'єднати зусилля в роботі над проектом.

Зйомки тривали більше року. "Через те що будь-яка зйомка Олега, окрім як у залі суду, неможлива, нам довелося шукати інші можливості аби познайомити глядача з героєм. Ми вирішили розповісти історію Олега через інтерв'ю з близькими йому людьми, через його тексти, іноді за допомогою анімації, а також через події, які відбувались за цей рік, через історії героїв, які включились у цю справу та змінили своє життя", - розповідають кінематографісти.

Впродовж року знімальна група побувала в Криму, Києві, Ростові-на-Дону та у Москві. "Наразі ми знаходимось на завершальному етапі проекту: монтаж матеріалу, звукова та кольорова обробка. Цей процес буде тривати кілька місяців і має завершитись навесні 2016 року", - йдеться у повідомленні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Країна Укропів