ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

МОЗ запропонувало кілька простих способів уберегтися від грипу

Міністерство охорони здоров'я опублікувало кілька способів профілактики грипу, які дозволять скоротити термін хвороби та зберегти здоров'я собі й людям навколо
Depo.Молодий укроп
13 жовтня 2016 12:30
ФОТО: depo.ua

Згідно з даними ВООЗ, у сезоні 2016-2017 років в Україні здебільшого циркулюватимуть штами грипуА/California/7/2009, A/Hong Kong/4801/2014 та B/Brisbane/60/2008. Зазвичай, по всьому світу сезонні епідемії грипу викликають від 3 до 5 мільйонів випадків важкої хвороби та близько від 250 до 500 тисяч випадків смерті, йдеться на сайті МОЗ, передає Depo.ua.

Оскільки захворювання перш за все вражає верхні дихальні шляхи – ніс, горло, бронхи і дуже швидко поширюється серед населення. Наприклад, у Північній півкулі, щорічні епідемії грипу, які відбуваються протягом осені та зими, вражають близько 5-15% населення.

За словами заступниці міністра охорони здоров'я Оксани Сивак, найефективнішим способом запобігти захворюванню залишається вакцинація, проте не варто нехтувати основними правилами під час недуги.

Зокрема, при появі перших симптомів грипу хвора людина обов'язково повинна залишатися вдома, аби не спровокувати ускладнення власної хвороби і не наражати решту людей на небезпеку.

Також варто пам'ятати про власну гігієнута відповідальність перед іншими.

"Для зниження ризику передачі вірусу, люди з симптомами респіраторної інфекції повинні тримати дистанцію від інших та дотримуватися правил гігієни дихальних шляхів для запобігання передачі хвороби:прикривати рот і ніс серветкою при кашлі, або чханні, регулярно мити руки. Ці найпростіші способи профілактики дозволять cкоротити термін хвороби та зберегти здоров'я", – наголосила Сивак.

Головний позаштатний інфекціоніст МОЗ Ольга Голубовська розповідає, що ці віруси грипу в основному передаються від людини до людини повітряно-крапельним шляхом і мають симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але є набагато небезпечнішими.

Тому, перші ж симптоми при захворюванні вимагають особливої уваги. Якщо різко підвищилася температура, розпочався головний біль, хоча й не відчувається кашель– відразу варто звернутися до лікаря та максимально обмежити контакт з іншими людьми.

"Людям із ризиком тяжкого перебігу грипу H1N1 – з бронхіальною астмою, серцево-судинними захворюваннями, надмірною вагою, цукровим діабетом, із появою перших симптомів грипу потрібно негайно звернутися до лікаря",– наголосила Ольга Голубовська.

Більше новин читайте на Країна Укропів.Depo