Комісія не змогла вибрати голову ОХМАТДИТу

Місце головного лікаря найбільшої дитячої лікарні країни ОХМАТДИТу наразі залишиться порожнім

Комісія заслухала презентації чотирьох фіналістів конкурсу на посаду головного лікаря і вирішила, що ніхто з них не достойний очолити лікарню, повідомляє Depo.ua з посиланням на "УП".

Свої презентації подавали Дмитро Вернигора, Олег Залата, Тетяна Іванова та Раїса Мостовенко.

Їхні резюме в МОЗі надати відмовились, посилаючись на те, що це особисті дані.

На засіданні усі кандидати обіцяли впровадження електронного документообігу, закупівлі лише через Prozorro та матеріального заохочення колективу.

Однак цього виявилось замало. За тиждень комісія збереться знову, щоб оголосити новий конкурс.

Після засідання "Українська правда.Життя" розпитала членів комісії, чому вони прийняли таке рішення.

"Кожного з учасників ми питали, чи вважають вони лікарню дружньою до дитини і що там зміниться для дитини-пацієнта, – розповідає Ірина Литовченко, співзасновниця фонду "Таблеточки". – Ніхто з кандидатів не думає про дітей, про їхній психологічний стан, побут, побут родини, яка разом з ними".

За словами Ірини, всі кандидати говорили про будівництво чи обладнання.

"Ці речі важливі, але не менш важливо, що оточуватиме дитину, – каже членкиня комісії. – Чи будуть медсестри нормально спілкуватися? Чи будуть кричати на дитину, коли їй роблять укол чи нормально пояснюватимуть, що за процедура і чому вона потрібна".

Також жоден з конкурсантів не згадав про батьків, котрі приїжджають з дітьми.

"Коли питаєш про перші кроки: "Ну, треба закупити обладнання, поговорити з колективом". А де тут пацієнти? – дивується Ірина. – Коли відкриють новий корпус, через лікарню проходитиме 30 тисяч дітей, зараз 15 тисяч. Деякі з них лежать по кілька місяців. А про їхній побут ніхто не думає".

Вона наводить приклад західних клінік, де батьки включаються в процес лікування. Роблять найпростіші речі: миють свою дитину, наприклад, чи міряють їй температуру. Там батьки помагають персоналу.

"Філософія наших лікарів: "Відійди отам за двері і нічого не чіпай, бо зіпсуєш". Вони не сприймають батьків як партнерів у процесі лікування. Це потрібно змінювати.

Коли ми побачимо такого кандидата, який буде орієнтований на клієнта – думаю, комісія на такому зупиниться", – додала Литовченко.

Інша членкиня комісії Олександра Устінова, з Центру протидії корупції, теж вважає, що ні в кого з кандидатів не було стратегічного бачення розвитку лікарні.

"Вернигор і Залата – в них взагалі немає ніякого бачення. Залата пішов з попередньої посади, бо не зміг боротись з тендерним комітетом, а ОХМАТДИТ набагато більший. Як він вирішуватиме проблему в ОХМАТДИТі?

Мостовенко призначав Азаров. Ходять чутки, що її чоловік був юристом Азарова. У кандидатів були загальні фрази, жодна людина системно не підійшла до вирішення проблем", – каже Олександра.

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун підтримує членів комісії. На її думку, кандидати говорили про багато проблем, але пропонували поверхові рішення.

"Дуже важко, коли дитина йде з батьками до лікарні. Їх мають зустрічати і про них дбати. Там має бути гідність. Гідність у ставленні до дітей, до їхніх батьків".

Згадала пані Супрун і про корупційні схеми в ОХМАТДИТі. На її думку, їх дуже багато.

Однак в.о.міністра не побачила жодного конкурсанта, який би пропонував серйозні кроки, як корупцію побороти.

Вона хотіла б побачити кандидата, який має візію лікарні.

Нагадаємо, із січня МОЗ проводить конкурс на головного лікаря "Охматдиту".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Країна Укропів

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"