Держкіно вперше виділило гроші на комедії

Державне агентство України з питань кіно визначило переможців Дев'ятого конкурсного відбору кінопроектів, що отримають державне фінансування. У списку вперше з'явилися комедії

Цього року була рекордна кількість учасників. Під час першого етапу члени Експертної комісії опрацювали 172 кінопроекти. З них 90 були допущені до другого етапу, що відбувався у форматі відкритих пітчингів. Їх транслювали онлайн. За результатами пітчингів затвердили 48 робіт.

"Ми рекомендували сценарії до виробництва. Який буде фільм залежить від багатьох моментів. До завершення роботи 70% задуму можуть зникнути, через робочі обставини. Якою в результаті вийде стрічка - невідомо. Але цьогорічним відбором я задоволений. Він найкращий за якістю і різноманітністю тем. Держава виділяє рекордний бюджет на наступний рік. У нас з'явилися комедії, чого раніше не було. Триллери, драми, бойовики - справжнє жанрове кіно. Більшість мають шанс на великий успіх в прокаті", - каже голова експертної комісії з питань кінематографії Андрій Дончик.

Серед лідерів за кількістю балів – роботи: "Егрегор" Любомира Левицького, "Кордон" Петера Бебьяка, "Атлантида" Валентина Васяновича, "Ворошиловград" Ярослава Лодигіна "Черкаси" Тимура Ященко, "Одесити на Донбасі" Сергія Лисенка, "Крути 1918. Захист" Олексія Шапарева. Документальні фільми "Цимбаліст Петро" Єлизавети Сміт, "Какофонія Донбасу" Ігоря Мінаєва. Анімаційні фільми "Як розвеселити Самотність" Степана Коваля , "Мавка. Лісова пісня" Олександри Рубан. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Країна Укропів