Жадан - Медведчуку: Війна в Україні дала Росії свого Гітлера, - передайте своєму куму

Відомий український письменник Сергій Жадан вступив у полеміку з Віктором Медведчуком

Жадан - Медведчуку: Війна в Україні дала…

Письменник Сергій Жадан відповів на коментар політика Віктора Медведчука з приводу появи в українській літературі власних Хемінгуея та Ремарка, передає Depo.ua.

Суперечка між митцем та політикам зав'язалась з нагоди інтерв'ю Сергія, який 7 січня в ефірі одного із українських телеканалів розповів, що завершує роботу над новим романом про війну.

Жадан зазначив, що в українській літературі останнім часом з'явився цілий пласт текстів, присвячених Майдану і війні, та на його думку, "поки не з'явився у нас український Ремарк, Хемінгуей".

Віктор Медведчук вирішив скористатися словами Жадана у власних політичних цілях та спекулюючи на темі завершення війни, подав свою інтерпретацію сказаного:

"У творах Хемінгуея і Ремарка війна не святе і праве діло, а безглузде вбивство людей в ім'я корисливих інтересів урядів, зокрема урядів тих країн, громадянами яких були ці письменники. І швидка прижиттєва популярність обох романістів пояснюється ще й тим, що вони висловили думки і почуття мільйонів людей, які зазнали на собі всі тяготи цієї війни.

Тому поява справжніх українських Ремарка і Хемінгуея не тільки свідчило б про підвищення рівня української літератури, а й стало б ознакою морального оздоровлення суспільства, його бажання скоріше покінчити з війною", – написав Медведчук на Facebook.

Сергій Жадан відповів Медведчукові за перекручування сказаного ним щодо Хемінгуея:

"Не готовий сперечатися з Віктором Медведчуком на тему природи гуманізму українського книговидавництва, але щодо війни хотів би сказати таке:

пане Медведчук, цілком можливо, що ця війна не дала (поки що) Україні свого Гемінгвея, але вона напевне дала Росії свого Гітлера. Можливо, в нього за вікном нині 1939-й, можливо, 1940, цілком можливо навіть, що він готується до свого 1941-го. Але річ у тім, що історія кожного Гітлера так чи інакше завершується 1945-им. Це вам будь-який Гемінгвей скаже. 

Так і передайте своєму куму", – написав Жадан на офіційній сторінці у Facebook.

Нагадаємо, Сергій Жадан увійшов до складу комітету Шевченківської премії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Країна Укропів

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook