Війна від першої особи: "Сліди на дорозі" від зірки соцмереж Валерія Ананьєва
Ветеран АТО Валерій Ананьєв написав книжку про війну, оснащену QR-кодами, за якими ховаються фото і відео. Про сюжет автор не розповідає, зазначаючи тільки, що це книга про його особистий біль
- Країна Укропів
-
21 серпня 2018 15:00
Depo.ua продовжує розповідати про книжки, написані ветеранами війни на Донбасі. Цього разу – "Сліди на дорозі" атовця Валерія Ананьєва. Книжку він писав три роки, а видав власним коштом і вже продав три тисячі примірників
Валерій – український десантник і зірка соцмереж. Прослужив в армії п'ять років, з них два – в зоні АТО. Зі своєю 25 бригадою звільняв Слов'янськ і Жданів, приймав участь у боях за Вуглегірськ, Шахтарськ, Добропілля, Краматорськ, Комунар і Дебальцеве. Механік-водій БМД, двічі дивом вцілів після того, як по його "танчіку" поцілив снаряд з РПГ.
На війні він вів влог, показуючи і розповідаючи про взяття Слов'янська, результати боїв, обстріли, намагаючись показати армію як вона є: не перебільшуючи жахи війни та не применшуючи недоліки командування. Його "Заявление десантника Валерия Ананьева" зібрало сотні тисяч переглядів, після чого Валерій звільнився.
А ще десь через рік відправився у прощу. Ананьєв подолав 1800 кілометрів пішки, пройшовши через Францію та Іспанію до мису Фіністера і встановив на цьому "краю світу" український прапор. Можливо ви пам'ятаєте інцидент, коли у Вероні прочанин Валера випадково зіткнувся з ведучим російського пропагандистського телеканалу Артемом Шейніним і плюнув йому в обличчя.
Ну а тепер Валерій Ананьєв презентує свою першу книжку, але про що вона "Ніхто не знає, доки не прочитає", - заявив він журналісту Depo.ua. Автор жодного разу, ніде не висвітлював сюжет. Натякає тільки, що значна частина подій в сюжеті зачіпає війну. В анотації вказано, що це книжка про його внутрішній біль.
Доповнює інтригу наявність QR-кодів: під ними ховаються фото- та відеоматеріали, що супроводжують сюжет.
"Ви читаєте про бій, і внизу сторінки - QR-код, за яким сховане відео, яке знято під час цього самого бою. І таких моментів багато. Вони розкривають дуже багато побутових, інтимних речей, про які більшість цивільних людей навіть не здогадуються. Може я не перший, але ніколи не чув, щоб десь було реалізовано щось подібне, - пояснює Валерій. - Загалом, представлено більше сотні файлів, які допоможуть більш глибоко поринути в історію та пережити описані події. Особливо ви відчуєте це у другій половині книги. Усі фото та відео були зняті під час описаних подій. Жодної постанови. Листи на фронт, побут, обличчя людей, яких більше немає з нами... Всі ці матеріали розміщені на сторінках книги".
Над книжкою автор працював майже три роки. На написання його надихнула… депресія.
"Дуже глибока депресія, під час якої я був, як оголений нерв, і відчував усе так яскраво і біля серця, як ніколи. Письмо мені допомагало не поїхати дахом і зібрати свої думки до купи. В цій книзі мій життєвий досвід за багато років, за який я заплатив потом, болем та кров'ю. В прямому сенсі", - каже він.
Книжку атовець не схотів віддавати жодному видавництву і тому видав за свої гроші, зареєструвавшись як приватний підприємець.
Читайте також в рубриці "Війна від першого лиця":
"Психи двух морей": Від бійця 101 бригади Юрія Руденка
Військовий-поет Віктор Залевський: Від будівельника до митця, від радянського прапорщика до атовця
"Війна кличе. Стань переможцем! Нотатки на полях російсько-української війни" бійця добровольчого батальйону "Золоті ворота" від атовця Петра Билини
"14 друзів хунти" - як президенту презентували твір
Читайте також: Проща воїна: Що український десантник знайшов на краю землі
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Країна Укропів
Всі новини на одному каналі в Google News