ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Росії відмовилися продавати книгу Сенцова

Російські крамниці та мережі відмовилися від продажу оповідань українського режисера Олега Сенцова
Depo.Лiтературний укроп
30 листопада 2015 12:25
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на Крим. Реалії.

"Книга Сенцова вийшла тиражем 4000 примірників. В українських книгарнях вона вже продається. Нею зацікавилися видавці в Польщі та Нідерландах. А от у Росії видавці стикнулися з проблемами. Книжкові магазини та мережі відмовилися від продажу книги. Популярний ярмарок книг нон-фікшн, який має репутацію незалежного заходу, зробив вигляд, що не помітив видання книги Сенцова", – відзначає видання.

Нагадаємо, минулого тижня Верховний суд Російської Федерації залишив чинним вирок, який передбачає позбавлення волі Олександра Кольченка на 10 років, а Олега Сенцова – на 20 років, який обидва політв’язні мають відбути у колонії суворого режиму.

Між тим в Україні Олег Сенцов нагороджений орденом "За мужність" та номінований на Шевченківську премію.

Зазначимо також, що в інтерв’ю російські чиновники вперто називають українців "братнім народом" і твердять, що бажають Україні миру та щастя. Мовляв, і словосполученням "на Україні" вони користуються виключно з великої любові.

Depo.ua вирішив теж виказати повагу за сусідів і, аби ця повага була росіянам зрозумілішою, зробити це російським способом.

Впродовж тижня журналісти depo.ua писатимуть "на Росії" замість "в Росії" - можливо, так росіянам будуть зрозуміліші всі звернені до них меседжі українців, а згодом нове правило увійде до вітчизняних правописів.