Подерв’янський: Міністерство культури потрібно ліквідувати як пам’ятник Леніну

Культовий художник та драматург Лесь Подерв’янський розказав про своє ставлення до українських політиків та декомунізації

Відомий письменник та художник поспілкувався з порталом "Наш Київ", повідомляє depo.ua.

Драматург впевнений, що не варто забороняти усю російську літературу, а до цього потрібно підходити вибірково.

"Щодо книг, то вже з обкладинки одразу видно, який в неї зміст. Погань забороняти потрібно. Але таке, як, наприклад, твори Льва Миколайовича Толстого – то ні", - впевнений він.

Щодо Майдану, то Подерв’янський зазначає, що важливо самим щось робити, а не сподіватися на владу.

"Висновки такі, що легко не буде. Це головний висновок. Для того, щоб щось змінилось на краще – нам всім потрібно щось робити...Просто кожному на своєму місці треба робити те, на що він здатний. Власне, ми всі зрозуміли, що у нас є головне – громадянське суспільство і свідомість. Це найголовніше, і це дає нам шанс", - сказав митець.

Щодо представників влади, то як і два роки тому драматург впевнений, що гідних людей в уряді так і не з'явилося.

"Так... в нас одні піда**си… Тому, що тут працює принцип негативного відбору: все лайно спливає нагору. Якось це треба поламати, тому, що в природі воно зовсім не так. В природі самий красивий, самий розумний – він виживає. Тут – навпаки.. Треба зробити так, щоб працювало поняття «соціальні ліфти». Мене самого нудить від цих соціальних ліфтів, але, можливо, треба зробити так, щоб лайно нагору не перло", - сказав художник.

Подерв’янський навіть має пояснення такому явищу:

"Це така українська карма. Завжди так було. Якщо всю історію України подивитись, то нагорі завжди було лайно, а з народом все було окей. Потім був період довгого колоніалізму, коли вся еліта втікала до Москви, а потім вже до Петербургу. В мене немає рецептів, бо я цим не займаюсь. Це констатація того, що є".

Митець схвально оцінює декомунізацію, але впевнений, що деяких артефактів "совка" треба позбутися. 

"Думаю, що, слава Богу, комунізму прийшов піз**єц в цій країні. Трохи часу – і з цим проблем в нас скоро не буде... Щодо Міністерства культури. Якщо міністерство культури існує, то його існування має бути чимось обґрунтоване. Обґрунтування має бути одне – це культурна політика, яку проводить держава. Стосовно України, то наше міністерство культури не виконує жодної функції. Не кажучи вже про такі високі поняття, як «культурна політика». Тому в нашій країні його потрібно безперечно ліквідувати, як рецидив совка і більш нічого, як просто пам’ятник Леніну.", - каже він.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Країна Укропів