Кривавий пастор-романіст та слідчий плагіатор: ТОП-14 писючих чиновників

В Україні писати книжки дуже полюбляють парламентарі та президенти, а на Росії – дрібні чиновники

Сьогодні стало відомо, що голова Слідчого комітету Росії, відомий українофоб Олександр Бастрикін став членом Спілки письменників Росії.

Журналісти depo.ua дізнавалися, які ще чиновники рвуться у своїх мріях з нудних кабінетів до теплих променів письменницької слави, і що пишуть ці люди.

ОЛЕКСАНДР БАСТРИКІН - СЛІДЧИЙ-ПЛАГІАТОР

Але спочатку про героя дня. Головний слідчий Росії Олександр Бастрикін, відомий тим, що запропонував визнати екстремізмом заперечення підсумків кримського "референдуму" і давати шість років тюрми за образу Путіна пише книжки про… балет. Він автор книжок, присвячених Майї Плісецькій та Людмилі Швецовій, двох книжок про вбивство Кірова, а також десятків не художніх творів в основному на тему криміналістики.

Кровавий пастор-романіст та слідчий плагіатор: ТОП-14 писючих чиновників - фото 1

Що до них, в 2007 рокі викладач Таврійського національного університету ім. Вернадського, що в Криму В.Н. Чісніков звинуватив Бастрикіна в плагіаті. Виявилося, що його книжка "Дактилоскопія. Знаки руки" складається із запозичень зі знаменитої книги "Століття криміналістики" німецького письменника Юргена Торвальда без вказівки в списку використаної літератури. В 2013 році ці звинувачення були підтверджені і доповнені засновником "Діссернета", журналістом Сергієм Пархоменком, який стверджував, що в творі Бастрикіна виявлені матеріали з книги Ентоні Саммерса "Імперія ФБР: міфи, таємниці, інтриги"

Кровавий пастор-романіст та слідчий плагіатор: ТОП-14 писючих чиновників - фото 2

СЕРГІЙ ЛАВРОВ ПИШЕ ПРО СХВАЛЕНЕ ПУТІНИМ

Голова МЗС Росії Сергій Лавров написав книгу про російську дипломатію, вона називається "Між минулим і майбутнім. Російська дипломатія в мінливому світі".
В ній йдеться "про конкретні зусилля, які всім нам необхідно докласти, щоб забезпечити процес становлення нового, справедливого, демократичного, поліцентричного світоустрою, який спирався б на принципи міжнародного права".
Лавров підкреслив, що це результат колективної праці міністерства, що висвітлює результати з просування зовнішньополітичної доктрини, яку затвердив Путін.

ПСКОВСЬКИЙ ЧИНОВНИК – ПРО АБСУРДНЕ ЖИТТЯ ЧИНОВНИКІВ
Керівник управління внутрішньої політики адміністрації Псковської області Роман Романов опублікував повість "Чиновник Авдий". Автором анотації до повісті став письменник, редактор газети "Завтра" Олександр Проханов.

Кровавий пастор-романіст та слідчий плагіатор: ТОП-14 писючих чиновників - фото 3

"Персонажі, що наповнюють коридори влади, настільки ірраціональні, що їхній опис вимагає не перевіреного благородного реалізму, а якихось інших експериментальних форм", - йдеться в характеристиці до книги.

Олександр Проханов визначає повість "Чиновник Авдий" як "політичну фантасмагорію, гротеск, моторошнувату казку, в якій життя губернське чиновництво описане як сказання про змія".

ВІЦЕ-МЕР ЧЕЛЯБІНСЬКА СУМУЄ ЗА ЖУРНАЛІСТИКОЮ

Треба відзначити, на Росії взагалі дуже "писючі" чиновники. Перший віце-мер Челябінська Олег Грачов написав книгу – "Некролитика". Це 432 сторінки кримінальних нарисів. Всі публікації засновані на реальних подіях, а точніше - злочинах, що були вчинені в Челябінську і області.

Як заявив перший віце-мер, до книги увійшли його статті, опубліковані в рубриці "Детектив по п'ятницях" газети "Вечірній Челябінськ", де Грачов довгий час був головним редактором.

Кровавий пастор-романіст та слідчий плагіатор: ТОП-14 писючих чиновників - фото 4

ЧИНОВНИК ЗІ СМОЛЬНОГО ПИШЕ ЯК ПРОДАТИ ПЕТЕРБУРГ

Перший заступник голови комітету з друку і взаємодії із засобами масової інформації уряду Санкт-Петербурга Андрей Воробйов разом з письменником Михайлом Карчиком випустив низку детективів: "Дело о продаже Петербурга", "Дело об избиении младенцев" і "Дело о наследниках в законе".

ВІКТОР ЯНУКОВИЧ – АВТОР ФОТОЗБІРКИ ЗА 16 МІЛЬЙОНІВ

Українські чиновники не відстають. Щоправда, пишуть в нас в країні не дрібні сошки, а цілі президенти та міністри. Найвідоміший український письменник (а також проффесор) - президент України у бігах. Книги Янукович народжував зі швидкістю Дар'ї Донцової. У 2006 році надрукував першу, в 2007 - другу, в 2011 – третю - Opportunity Ukraine. Щоправда широко розрекламована книга виявилася плагіатом. Як з'ясувала редакція "Української правди", за підписом Януковича видано не лише чужі ідеї, а скомпільовані цілі абзаци з текстів, які раніше виходили за підписом різних людей, зокрема, журналіста В'ячеслава Піховшека та арештованого чиновника Василя Волги.

Кровавий пастор-романіст та слідчий плагіатор: ТОП-14 писючих чиновників - фото 5

Найбільший же скандал трапився з книгою, за яку він отримав 16-мільйонний гонорар. Нагадаємо, згідно з деклараціями про доходи пана Януковича за 2011 та 2012 роки він отримав 32 мільйони гривень у вигляді авторських гонорарів - приблизно по 16 мільйонів в рік. Згодом стало відомо, що книжка, за яку він отримав гонорар майже як в автора "Гаррі Поттера", є фотоальбомом з його ж світлинами.

"Янукович - автор фотоальбому зі своїм фотографіями. Я так розумію, сам себе фотографувати він не міг, тому, його авторству належить назва книги і цитати про "сенс життя " біля кожного фото. Уявляю, яким був би гонорар , якби мова йшла про тексти, а не тільки цитати. Межигірський розмах, друзі ", - повідомила колишній прес-секретар Віктора Ющенка Ірина Геращенко.

МИКОЛА АЗАРОВ - ЧКУРНУВ І ВИМУДРЮЄТЬСЯ

Кровавий пастор-романіст та слідчий плагіатор: ТОП-14 писючих чиновників - фото 5

Екс-прем'єр Микола Азаров, якого розшукує Інтерпол, написав книгу "Украина на перепутье. Записки премьер-министра".

"Автор книги відверто і емоційно розповідає про свій життєвий шлях, починаючи з дитинства, особливу увагу приділяючи подіям останніх років, багатих політичними потрясіннями", - йдеться в анотації.

Кровавий пастор-романіст та слідчий плагіатор: ТОП-14 писючих чиновників - фото 6

ЛЕОНІД КУЧМА – ДАР'Я ДОНЦОВА ЧИНОВНИЦЬКОГО ПИСЬМЕННИЦТВА

Ще один писючий український президент - Леонід Даниловіч. В 2000 році Кучма опублікував книгу "Вірю в український народ", через рік "Про найголовніше", в 2003 "Україна - не Росія".

Кровавий пастор-романіст та слідчий плагіатор: ТОП-14 писючих чиновників - фото 7

У 2007 презентував свою нову книгу "Після Майдану", де оцінив політичну ситуацію в Україні та розповів про своє бачення українсько-російських відносин.

ОЛЕКСАНДР ТУРЧИНОВ ПИШЕ ДЕТЕКТИВИ І ВІДСИЛАЄ ЇХ ЮЛІ

Мабуть, найцікавіший письменник в цій плеяді. Він є автором романів "Ілюзия страха", "Тайная вечеря" і "Пришествие", написаних російською.

"Моя книга про боротьбу добра зі злом. Сьогодні люди готові навіть за одну обіцянку гарного життя прийняти диктатуру. На жаль, це відбувається не тільки в Україні, а й в усьому світі. Однак, будь-яка диктатура приречена ... Я спробував довести в книзі, що пришестя неминуче, і звіт кожного - неминучий, і зупинити кризи - економічні, соціальні, політичні - не можна жорсткими діями або диктатурою і терором. Їх можна зупинити тільки вірою і любов'ю", - заявив пан Турчинов.

Кровавий пастор-романіст та слідчий плагіатор: ТОП-14 писючих чиновників - фото 8

При цьому він повідомив, що у персонажів книги є реальні прототипи, проте в цілому образи все-таки збірні.

Книжку "Пришестя" Турчинов передав Юлії Тимошенко, яка сиділа на той час у тюрмі. "Вона передала, що прочитала книжку за один день, їй дуже сподобалося, хоча з деякими речами вона не погодилася", - розповів він.

Одну з книг Турчинова навіть екранізували: у травні 2008 року в кінотеатрі "Україна" відбувся допрем'єрний показ фільму "Ілюзія страху", знятого за його однойменною книгою та сценарієм.

ОЛЕКСАНДР МОРОЗ – ПОЕТ-СОЦІАЛІСТ

Колишній спікер парламенту Олександр Мороз - поет, автор кількох збірок. Ще він написав книжку "Хроніка одного злочину" про події, пов'язані з убивством Георгія Гонгадзе і "Інтерв'ю для вас".

Мороз розповів, що писав книгу "Інтерв'ю для вас" протягом місяця (серпень - вересень 2008 р.)

"Кілька особистих питань я поставив самому собі: про патріотизм і патріотів, про відносини з колегами, про поезію і захоплення літературою. Постарався відповісти на них щиро", - додав політик.

АНАТОЛІЙ ТОЛСТОУХОВ ПИШЕ ДЛЯ КОБЗОНА, БАСКОВА І ДЕРЖСЛУЖБОВЦІВ

Екс-міністр Кабінету міністрів Анатолій Толстоухов відомий як єдиний з українських чиновників вищого рангу поет-пісенник. Автор гімну держслужбовців, який вважає маршем. Кажуть, що його "День Победы на все времена" і "Уголек" виконує Кобзон, а "Улыбку" співає Басков.

Кровавий пастор-романіст та слідчий плагіатор: ТОП-14 писючих чиновників - фото 9

Ще Толстоухов пише прозу: книжку Харцызск: время, события, люди. Том 1" Держкомітет телебачення і радіомовлення України збирався видавати і розповсюджувати державним коштом в рамках програми "Українська книга".

ЯРОСЛАВ КАШУБА – "ВІН НАПИСАВ ІДЕАЛЬНИЙ ЗЛОЧИН"

Голова центру зайнятості України Ярослав Кашуба написав книгу "Корупція і відповідальність за корупційні діяння". Ми б і не включали до цієї добірки автора такого нудного фоліанту, але згодом його затримали… за корупцію! Коцаба був затриманий при отриманні хабара в 622 тис. гривень.

Кровавий пастор-романіст та слідчий плагіатор: ТОП-14 писючих чиновників - фото 10

"Чиновник організував механізм отримання хабарів від учасників тендерних торгів. В протиправних схемах він використовував підлеглих, які змушували підприємців платити данину за перемогу в тендерах", - повідомили в СБУ.

БОРИС ЛОЖКІН ПИШЕ, КУДИ РУХАТИСЬ КРАЇНІ

Глава Адміністрації Президента Борис Ложкін написав книжку під назвою "Четверта республіка". Як зазначив автор, книга була написана за участю журналіста Володимира Федоріна в травні-грудні 2015 року.

Кровавий пастор-романіст та слідчий плагіатор: ТОП-14 писючих чиновників - фото 11

Ложкін підкреслив, що одним зі спонукальних мотивів для написання книги стало бажання надати активним людям, які прагнуть до змін і живуть в Україні, основу для роздумів про те, куди повинна рухатися країна, дати набір практичних ідей, які допомагають вирішувати виникаючі на цьому шляху проблеми.

ПРЕЗИДЕНТ ТУРКМЕНІСТАНУ УВІВ МОДУ НА ЦІЛУВАННЯ КНИЖОК

Жагу до письменництва відчувають і високопосадовці за кордоном. Але про державний устрій писати нудно. Тому президент Туркменістану Гурбангули Бердимухамедов презентував і подарував вищим чиновникам країни книгу під назвою "Чай: ліки і натхнення".

Кровавий пастор-романіст та слідчий плагіатор: ТОП-14 писючих чиновників - фото 12
"Цю книгу я дарую своїм дбайливому народу", - заявив пан Бердимухамедов, а вищі чиновники з благоговінням підносили до чола і цілували нову, 35-ту книжку президента.

Кровавий пастор-романіст та слідчий плагіатор: ТОП-14 писючих чиновників - фото 13

Раніше глава Туркменістану писав про килими, коней та лікарські трави.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Країна Укропів