Одружитися, битися, вчитися: чому зібрати хлопця в школу дорожче, ніж на війну

Стати бійцем АТО, нареченим чи школярем коштуватиме українцю від 4 тисяч гривен

Одружитися, битися, вчитися: чому зібрат…

Вступ в якусь іншу "фазу" життя зазвичай вимагає чималих витрат і від багатьох з них нікуди не дінешся. Ви ж не відправите дитину в школу без рюкзака та в домашніх капцях.
Напередодні 1 вересня журналісти depo.ua дослідили, скільки коштуватиме зібрати "в перший раз в перший клас" хлопчика, а коли порахували, що вийшло, то виявилося, що це навіть дорожче, ніж зібрати на війну дорослого хлопця!
НАРЕЧЕНОМУ: від 4 тисяч гривень

ИНФОГРАФИКА ЧЕЛОВЕЧЕК
Почнемо з найприємнішого. І найдешевшого. Нареченому на весілля треба: туфлі, костюм, сорочку, краватку та натільну білизну. При собі мусить мати букет для нареченої та обручки на подушечці (не питайте, навіщо, так в РАГСІ просять).
Костюм коштує від 2 тисяч гривень і до шести. Звісно, можна і дорожче, але будемо орієнтуватися на середні ціни.
Туфлі коштують від 600 гривень зі шкірозамінника і від тисячі до п'яти тисяч – шкіряні.
Десь в 300-400 гривень обійдеться сорочка і ще близько 300 гривень – краватка.
Обручки зараз з чого тільки не роблять, тому ціни різняться дуже. Візьмемо класичний варіант – золоті без каменів. Одна тоненька-простенька обручка коштує від 900 гривень, ширша чи з камінцями – вже від трьох.
Від 200 гривень до 500 коштуватиме букет для нареченої. Ну і на подушечку доведеться витратити близько ста гривень, але на фоні інших витрат то вже таке.
Якщо не додавати сюди витрати на бенкет, оренду автівок, пікнік, фотосесію та інші цікаві приємні штуки, що їх так люблять наречені (ми не додаємо перераховані вище витрати, тому що вони дуже різняться і за різних обставин їх сплачують різні люди: наречені, родичі наречених), виходить від 5 200 до 16 200 гривень.
МОБІЛІЗОВАНОМУ: від 4 800 – тисяч гривень
Не будемо забувати, що в АТО збиратися стало дешевше – видають форму, берці, білизну, бронежилет, аптечку і каску. Хоча багато хто з опитаних depo.ua бійців каже, що краще мати ще одну форму по сезону про запас (а краще ще й берці), комплект флісової білизни та свою аптечку, бо ті, що видає Міноборони не годяться. Пам'ятаєте хоча б нещодавний скандал із турникетами.
Камуфляж коштуватиме 1 200 – 1 400 гривень, берці – близько 1 500. Теплий флісовий одяг на осінь – 600-700 гривень.
Хорошою аптечкою бійці парамедики називають тільки натівську, "або ти довіряєш своє життя професіоналам, або інші професіонали тебе закопують", кажуть вони. Коштує така недешево – близько 2 500 гривень. Якщо немає грошей на всю аптечку, необхідно придбати хоча б турнікет САТ – це близько 500 гривень.
Ще потрібен ніж – за оцінками бійців за 400-500 гривень можна знайти пристойну модель, зовнішній акумулятор для телефону – від 300 до 800.
Бажано купити зручний великий рюкзак, він коштуватиме близько тисячі гривень, чи зшити на замовлення баул – це обійдеться в 300-400 гривень.
Також бійці радять придбати німецький кевларовий бронежилет "бундес" (від 1 500 грн та кевларову ж каску (американську, французьку) від 2 500.
"Бо війна в нас артилерійська, а осколки летять не тільки в грудь. При цьому "плита" захищає тільки спереду", - пояснюють вони.
Тож, зібрати бійця на фронт коштуватиме від 4 800 до 12 400 гривень, якщо купувати бронік, каску та повну аптечку. Варто зазначити, що це не остаточні витрати – потім, в залежності від роду військ доведеться купляти щось ще, за необхідністю.
ПЕРШОКЛАСНИКУ: від 4 900 до 8 650
Вже ходять магазинами, супермаркетами та базарами батьки першокласників з витріщеними очима. В кого дитина іде вже в середню школу ходить – ті звикли, а для починаючих перелік необхідних речей здається неймовірним.
Костюм-трійка на хлопчика (в двох попередніх главах йдеться про чоловіків, тож і тут хлопця візьмемо) коштує від 700 до 1 500 гривень, туфлі також від 700 до 1 500. До костюма: сорочка з коротким рукавом – близько 250 грн, сорочка з довгим рукавом – 300 грн, краватка – 80-100 грн, гольф на перші холоди – близько 150, светр – 200, спортивний костюм – від 250, футболка – від 50 і кросівки – від 500 гривень.
Разом, тільки одяг із взуттям тягнуть на 3 300 грн. А це ми ще не порахували тепле спіднє на зиму, ще одні штани та пару светрів, бо на дітях все "горить" і порахували тільки 2 сорочки.
І переходимо до "аксесуарів". Рюкзак – обов'язково ортопедичний, від 700 до 5 тисяч гривень, торба для змінного взуття – 70-100 грн, пенал – 30-70 грн, ручки, олівці, зошити, фарби, пластилін, кольоровий папір, лінійка, щоденник, альбом для малювання, ножиці, клей, нотний зошит, обкладинки для книжок, загалом – близько тисячі гривень.
Разом на все витратити доведеться від 4 900 до 8 650 – тисяч гривень

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Страна Укропов

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme