Як Джамала розділила німців на два табори

Пісня української співачки Джамали, яка представить нашу країну на "Євробаченні-2016", викликала емоційні дискусії серед німецьких користувачів соціальних мереж

Німецькомовні соцмережі заповнені різноманітними коментарями щодо Джамали - від побажань перемоги українській співачці до гнівних висловлювань на її адресу, повідомляє depo.ua із посиланням на dw.

Основний предмет дискусій - ступінь політизованості "Євробачення", суперечки на тему, чи можуть на конкурсі естрадної пісні виражатися інтереси конкретної країни, і чи є в композиції "1944" антиросійські висловлювання.

Користувач Sonja Meier, коментуючи публікацію про Джамалу на сайті видання Focus Online, запитує: "Чому це удар під дих Росії? Це ж не провокація. Етнічне походження не повинно звертати на себе стільки уваги. Політиці тут не місце, і я згодна з думкою, що "Євробачення" має тільки підсилювати відчуття європейської єдності".

Інший користувач, який побажав залишитися анонімним, все-таки вважає конкурс занадто політизованим: "На мій погляд, в цьому заході багато політики. Це вже давно не змагання на кращий виступ", - висловлюється він на форумі сайту видання Die Welt.

Тут же розгорілася дискусія з приводу того, хто ж все-таки депортував кримських татар, кому дійсно належить Крим і ким був Сталін за національністю.

Звичайно, обговорення не обходяться без згадок про анексію і Путіна. У коментарях на сайті Tagesschau.de юзер з ніком AWACS зазначає: "За останній час у кримських татар це сталося двічі - спочатку їх депортував Сталін, тепер вони страждають через Путіна".

Інший користувач ADELANTE взагалі радить Росії розмежувати минуле і сьогодення: пісня розповідає про те, що сталося за часів Сталіна. Лише деякі обговорюють музичну складову. Так, на думку JONDO, музика підходить для цього конкурсу.

"Текст - заклик про допомогу через мистецтво, що, на жаль, обґрунтовано", - вважає JONDO.

У коментарях до статті про Джамалу на сайті Frankfurter Allgemeine Zeitung користувачі підтримують співачку і вважають, що пісні на "Євробаченні" все-таки повинні бути серйозними. "Якщо ми хочемо все заборонити, то залишаться тільки пісні в стилі" тра-ла-ла, я люблю тебе, моє серденько болить ... ", - пише Horst Delmen.

З ним погоджується інший користувач Lan Skalski: "Трохи правди вже точно не зашкодить ".

Є і той, хто обурений "дешевою провокацією".

"А раптом наступного разу Росія заспіває на конкурсі про Сталінградську битву, Німеччина - про бомбардування Дрездена, а Австрія - про турецьку облогу?" - пише користувач під ніком AGENT LEMON на сайті Tagesschau.de.

Деякі інтернет-коментатори вважають, що ця пісня підливає масла в вогонь, і поїздка Джамали в Стокгольм - невірний крок з боку України. 

Тим часом Європейський мовний союз ситуацію не коментує - мабуть, як і багато людей зі здоровим глуздом, не бачить у композиції нічого крамольного.

Апелюють же противники Джамали до правил міжнародного конкурсу, які забороняють політичні висловлювання в виступах учасників.

Нагадаємо, у 2009 році учасники з Грузії збиралися виконати на "Євробаченні" в Москві пісню під назвою "We do not wanna put in" ( "Ми не хочемо тиску"). У тексті містилася гра слів: англійське дієслово "put" з частинок "in" звучить як "Путін", таким чином текст можна було інтерпретувати як "Ми не хочемо Путіна". Європейський мовний союз запропонував групі "Стефане і 3G" змінити текст, але Грузія не стала слідувати зауваженням організаторів і відмовилася від участі в конкурсі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Країна Укропів

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme