ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Винничук про Вакарчука: Його слова не відрізняються від заяви Путіна

Співак, лідер рок-гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук коментує актуальні питання, зовсім на них не розуміючись
Depo.Музичний укроп
31 травня 2016 16:01
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє depo.ua, про це у колонці на Zbruc написав український письменник Юрій Винничук.

"Останній виступ Вакарчука на львівському медіафорумі здивував. Важко зрозуміти, як взагалі спало на думку пропонувати читати лекцію естрадному співакові. Чому б з таким успіхом не запропонувати ще й Кличку або Вєрці Сердючці?" - обурився Винничук.

Письменник наголосив, що Вакарчук безперечно зірка, і кожне його слово відразу стає надбанням публіки та розлітається по всіх сайтах.

"Розлетілася і та банальність, яку ми почули: "Україна не є абсолютно природним утворенням, а була зшита з різних шматочків країн, людей, які ідентифікували себе українцями, які мали різну історію, різне бачення історії". І цю людину, яка гірко плаче над цим фактом, уже багато хто хоче бачити своїм президентом? А чим же відрізняються його слова від заяви Путіна про те, що Україна "лоскутноє государство"? Це та сама думка. Це думка, яка на постійному озброєнні кацапської вати і їхніх політиків", - написав письменник.

Додав, що хотів би поцікавитися у співака, чи багато він знає країн, які б не були зшиті з різних шматочків.

"Хіба не збиралися докупи Німеччина, Італія, Франція, Іспанія, Великобританія? Не зібраними зі шматочків можна назвати хіба карликові держави (Сан-Маріно, Андорра, Монако, Мальта, Ліхтенштейн), а всі решта, у тому числі й Росія, нарощували свої території упродовж віків", - зазначив Винничук.

Нагадаємо, у резонансній "Лекції свободи" на форумі у Львові Вакарчук зазначив, що Україна не є природнім утворенням.

"Держава, яка створена у 1991 році, була створена під впливом не наших суб’єктивних, а певних історичних, об’єктивних обставин, і не є абсолютно природнім утворенням. Вона була зшита з різних кусочків і різних країн, людей із різними історіями, різне бачення минулого і майбутнього, в кінці кінців – різну мову і деколи навіть ходили в різні церкви", - заявив Святослав Вакарчук.

Музикант наголосив, що нам потрібно "перестати будувати державу, засновану на кровному патріотизмі, а почати будувати державу, засновану на конституційному патріотизмі".

Більше новин читайте на Країна Укропів.Depo