Руслана: Наш Майдан не завершений. Люди змінилися, а влада - ні

В інтерв’ю depo.ua співачка Руслана, чиє ім’я асоціюється не лише з музикою, а й з революційними подіями на Майдані, розповіла про свої політичні амбіції

Руслана: Наш Майдан не завершений. Люди…

Два роки тому після побиття студентів на Майдані співачка Руслана була чи не найактивнішим учасником Революції гідності.

Тоді про криваві події в Україні вона говорила не лише зі сцени Майдану, а й міжнародним політикам у Брюсселі та Вашингтоні. Так Руслана доносила світу об’єктивну картинку українських подій.

В інтерв'ю depo.ua Руслана поділилася своїми розчаруваннями, а також пояснила, чому Україна має обов’язково брати участь у наступному Євробаченні.

- Підбиваючи підсумки другої річниці Революції, на вашу думку, чи є якісь позитивні досягнення на сьогоднішній день?

- Майдан народив нове суспільство вільних та незалежних людей, котрі вже нічого не бояться. Хіба це не позитивне досягнення? Ми нарешті всі стали єдиною країною, без різних нарікань один до одного, а головне без претензій.

Майдан започаткував великий волонтерський рух не тільки в Україні, а й по всьому світу. Наш Майдан ще не закінчився, наш Майдан у наших душах і серцях.

Українці вже не будуть такими, якими були раніше. Ми змінилася назавжди. І я знаю одне, Майдан переміг, тому що ми змогли показати владі, що український народ – це не ті люди, котрі все стерплять. Незалежність у нас в крові.

Руслана: Найбільше розчарування після Революції гідності – наші політики - фото 1

- Як ви відзначили другу річницю подій на Майдані?

- На Майдані, як і два роки тому.

А у ніч пам'яті, ми повинні всі бути разом, тому плануємо зібратися біля Стели о 21:00 для того, щоб запалити свічки та разом помолитися за наших Героїв. Я закликаю всіх українців протягом 28 листопада нести квіти до Стели. Ми повинні показати самі собі, в першу чергу, що ніколи в житті не забудемо ці страшні події, котрі змінили нас.

Руслана: Найбільше розчарування після Революції гідності – наші політики - фото 2

Руслана: Найбільше розчарування після Революції гідності – наші політики - фото 3

- Особисто для вас, що стало найбільшим розчарування після Революції гідності?

-  Звісно, це наші політики, наша влада. Українці дали їм дуже великий кредит довіри, але подивіться, як вони ним скористалися. Насправді, вони отримали нову країну з справжніми патріотами, котрі готові допомагати будувати сильну та незалежну державу. Але, на жаль, наші люди змінилися, а влада ні.

Стара система влади, як була так і залишилися на своєму місці. Поняття політиків, щодо їх участі та ролі в державі також не змінилися. Чесно кажучи, я навіть інколи дивуюся, як все це витримує наша країна. І розумію, що вона тримається тільки на людях, котрим на відміну від влади небайдужа Батьківщина.

- Якби у вас була можливість повернулися до тих подій, які відбувалися два роки тому, то чи відрізнялася б ваша поведінка? 

- Складно сказати. Повернути час назад неможливо, і я не звикла порпатись у минулому, шукаючи причини та наслідки. Що було, то було. Можливо, я б повела себе інакше зараз, але мені здається, нам варто подумати про те, як вести себе завтра.

- Приклад багатьох зірок шоу-бізу в українському парламенті показав, що їх гучні імена використовують, як приманку для виборців, але не дають можливості реально працювати. Чи можливо змінити цю ситуацію? 

- Ми вже всі через це проходили, коли представники творчих професій йшли до парламенту з надіями бути корисними для держави, для людей. Однак через місяць вони здавали свої мандати назад, не змирившись із тим, що відбувається в парламенті. Я знаю, про що говорю, я була на їх місці. Ти думаєш, що можеш щось змінити, починаєш пропонувати закони, якісь ідеї, але, на жаль, вони там нікому не потрібні. Там всі займаються своїми справами, і ці справи не мають ніякого відношення до держави. Напевно, можна змінити цю ситуацію тільки-но, якщо представники шоу-бізу просто перестануть вірити політикам.

- Якби вам зараз якась політична сила запропонувала піти працювати у парламент, то чи стали б ви розглядати таку пропозицію? 

- Можу стовідсотково відповісти, що ні. Я вирішила для себе, що моя діяльність може бути тільки соціальною, тільки пліч-о-пліч з українцями, стоячи на одній стороні справедливості. У політиків тільки балачки, а хочеться вже конкретних дій, а не переливати з пустого в порожнє.

Повірте, до мене поступала купа таких пропозицій, але я звісно відмовлялася. Я не хочу грати в їхні політичні ігри. Я не бачу себе в політиці, я просто бачу себе в щасливій та вільній країні. Зараз складається така ситуація, що або ти з політиками, або ти з народом України. І правда на стороні народу, а я там де правда.

Руслана: Найбільше розчарування після Революції гідності – наші політики - фото 4

- Ви багато подорожуєте світом. Чи змінюється останнім часом ставлення до України з боку європейців та американців, що у країні так і не відбулося кардинальних змін?

- Якщо таке явище і має місце, я сподіваюсь, що воно тимчасове, адже ставлення до українців сьогодні залежить від політичної ситуації, але не від наших здібностей та прагнень, як народу!

- Мене насторожує той факт, що у моєму оточенні є велике розчарування і зневіра у майбутнє. Чи можна цьому якось заподіяти? 

- Наші люди трошки втомилися, і це абсолютно природно. Не можна протягом двох років перебувати на стадії підйому тому, звісно, буває розчарування та навіть гнів.

Однак ми не можемо зупинятись на півшляху. Україна вже стільки здолала, що в страшному сні не насниться. Зараз нам потрібно відновити сили, знайти нові орієнтири та важелі впливу на політиків.

Я впевнена, що українці можуть змінити нинішню ситуацію, нам просто треба знов почати вірити в себе. Ми скинули одну владу, котра нас не поважала, скинемо й другу та третю, якщо не будуть до нас прислухатися. Не дарма Павло Тичина написав: "Я єсть народ, якого правди сила ніким звойована ще не була". Ось ці рядки дійсно про нас. Україна зовсім скоро розквітне, я в цьому не сумніваюся.

Руслана: Найбільше розчарування після Революції гідності – наші політики - фото 5

- Після подій на Майдані відбувся патріотичний сплеск. І з’явилося більше якісної української музики. Особисто які виконавці стали для вас нещодавно приємним відкриттям?

- Не можу сказати, що саме виконавці стали для мене відкриттям, адже ці артисти вже багато років працюють на сцені, але я почула їх музику по-новому. Хочу відзначити творчість Джамали, Тоні Матвієнко, гурту "ДахаБраха". Це нова українська музика, яка користується попитом не лише у нас, але й у світі.

- Зараз точиться багато суперечок щодо участі України у наступному конкурсі Євробачення. Але, на вашу думку, чи повинна цього року Україна виступати на Євробаченні? 

- Так, я вважаю, що Україна обов’язково повинна в цьому році взяти участь у Євробаченні. Те, що ми відмовилися від участі в конкурсі було великим прорахунком. Зараз в нас безліч талановитих українських виконавців, котрі можуть дуже професійно виступити та розповісти про Україну. Нам потрібно було давити на політиків, щоб вони дали гроші, нехай навіть зі своїх кишень. Зараз, як ніколи, ми повинні заявляти про Україну на весь світ. Ми вже знаємо, що ми можемо, прийшов час показати це всім. Показати, що в нас тепер нова, сильна країна. Ми не повинні ховатися від світу, ми повинні бути до нього відкритими. Якщо говорити про відбір виконавця на Євробачення, то на мою думку, звісно, його повинні обирати українці, і тільки вони.

Фото: "Фейсбук" Руслани.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Країна Укропів

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme