Кириленко готовий зменшити україномовні квоти на радіо

Віце-прем'єр-міністр В'ячеслав Кириленко допускає зменшення квоти україномовних творів у законопроекті про ефір радіостанцій до 35%

Про це він повідомив в ефірі "Українського радіо", передає depo.ua з посиланням на Українські Новини.

"Ми провели багато дискусій на цю тему і готові трохи модернізувати законопроект, можливо, трохи зменшити квоту до 35%", — повідомив Кириленко.

Віце-прем'єр також зазначив, що таку квоту могли б запроваджувати поетапно.

При цьому Кириленко підкреслив, що від самої ідеї квотування україномовного продукту в ефірі радіостанцій він не відмовиться.

Раніше повідомлялося, що міністр культури Євген Нищук виступає за доопрацювання законопроекту про зобов'язання радіостанцій транслювати в ефірі не менше 37,5% творів українською мовою.

Йдеться про законопроект про внесення змін до Закону "Про телебачення і радіомовлення" (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах) № 3822 від 27.01.2016 року.

Чинне законодавство передбачає, що 50% ефіру радіостанцій повинен складати продукт, вироблений в Україні, проте без зазначення мови.

Раніше Кириленко заявляв, що "україномовній пісні пробитися на канали мовлення ФМ-станцій досить складно, інколи це стосується навіть відомих, не кажучи вже про молодих виконавців. Сподіваюсь така ситуація не влаштовує нікого, в тому числі і радійників. Треба з неї виходити".

За попереднім проектом закону, квота для україномовних пісень мала розподілятися протягом усього дня в обсязі 37,5%.

Тим часом Незалежна асоціація телерадіомовників навела перелік українських музикантів та гуртів, які виступили проти ініціативи міністра культури. Серед підписантів документа були Джамала, Андрій Хливнюк, Дмитро Шуров, Alloise, гурт Dvoe, Тіна Кароль, Світлана Лобода, Ірина Білик, Віктор Павлік, Віталій Козловський, гурт Lama, Наталія Могилевська, гурт The Hardkiss, Злата Огневич, Олексій Потапенко (Потап), Руслан Квінта та інші.

Питання україномовних квот викликає бурхливі дискусії серед музикантів та працівників радіостанцій.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Країна Укропів