ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Джамала: У Крим мені ніхто не забороняє їздити, але я не була там вже півтора роки

Українська співачка Джамала розповіла історію своєї родини і пояснила, чому не їздить у Крим
Depo.Музичний укроп
17 березня 2016 13:28
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Новое время".

Співачка росла в музичній сім'ї, де батько-диригент очолював власний музичний колектив, а мати працювала акомпаніатором в школі. Батьки Джамали досі живуть у Криму, куди повернулися наприкінці 80‑х. А сестра, також музикант за освітою, переїхала в Туреччину.

"Я з'явилася на світ в Киргизії, але ніколи не відчувала, що це моя батьківщина. Так склалося, що фізично я народилася не в Криму, але насправді - саме там. Ви розумієте?", - розповіла Джамала.

За її словами, у Крим їй поверталися дуже важко.

"У 1983‑му переїхали до Мелітополя Запорізької області, а в 1986‑му почали повернення на батьківщину. Моя мама - вірменка, і тільки завдяки цьому нам вдалося купити будинок в селі Малореченському, звідки родом родина мого тата. У ті роки було заборонено продавати нерухомість кримським татарам, і моїм батькам довелося фіктивно розлучитися, щоб мама під своїм дівочим прізвищем Тумасова змогла купити будинок. Коли колишня господиня дізналася, що продала будинок фактично кримським татарам, вона кричала не своїм голосом. Я була дуже маленькою, але цю божевільну сцену пам'ятаю добре", - каже співачка.

Вона наголошує на тому, що у ті часи всі говорили, що татари повертаються і будуть забирати свої будинки, з яких їх виселили в 1944‑му році.

"А ми дуже тихо поверталися і ні на що не претендували, хіба що на клаптик землі. Наприклад, музична школа в Малореченському, де я навчалася,- це дуже красивий старовинний кримськотатарський будинок. І одного разу в цей будинок прийшли люди, предки яких у ньому жили. Ці люди нічого не збиралися відбирати. Попросилися подивитися, просто посиділи всередині", - пригадує Джамала.

Вона зізнається, що такою ж, як всі, відчула тільки в Києві, коли приїхала сюди поступати в консерваторію.

"Як всі" - це не про музику або мою індивідуальність як співачки. Це про національність.

В Крим мені ніхто не забороняє їздити, але я не була там вже півтора року. Я не хочу випробовувати долю, бо ті люди, які зараз при владі, можуть використовувати мій приїзд в своїх цілях. Я не хочу давати їм такого приводу, хоча, думаю, вони чекають, щоб я приїхала. Мама і тато приїжджають в Київ, ми бачимося. А ось з дідусем - ні, йому 87 років, він вже не може їздити.

Зараз мені кажуть, що в Криму з кожного кафе, з кожного куточка лунає моя пісня. Це така підтримка!", - наголосила Джамала.

Більше новин читайте на Країна Укропів.Depo