День вчителя: Як юна Бужинська стала бігункою, а Руслана побила вікна

Традиційно у першу неділю жовтня в Україні відзначають День працівника освіти. Але у більшості шкіл вчителів вітають вже сьогодні

Depo.ua вирішив розпитав у зірок про їхніх вчителів, поцікавився, чи були на їхньому життєвому шляху жорстокі вчителі, які викладачі запам'яталися їм добротою чи змінили їхнє життя, чи закохувалися вони у педагогів та чи мріють викладати.

Матвієнко били по руках, Башкіна нудьгувала зі вчителькою, яка бубоніла, а Бурмака подружилася із улюбленим педагогом на Facebook

Зірки охоче згадують найяскравіших вчителів у своєму житті.

Співачка Тоня Матвієнко  згадує улюбленого вчителя з музичної школи.

"Я навчалась в середній спеціалізованій музичній школі ім. Лисенка і в мене був викладач (Царство йому Небесне) із хорового диригування. Він був дуже суворий, я навіть могла по руках отримати, якщо неправильно диригувала. Але я його дуже поважала та любила. Ніколи не дозволяла собі приходити на урок непідготовленою. Пригадую, в старших класах, коли залишалась ночувати у подруги, прокидалась о 5 ранку, щоб позайматися. Це було для мене святе", - каже артистка.

День вчителя: зірки про закоханість у педагогів, знущання та бажання викладати - фото 1

Солістка ансамблю збройних сил України Аліна Башкіна зізнається, що разом з вчителем навіть... билася головою об рояль. 

"Мені пощастило і я мала багато хороших вчителів. Якось виходило знаходити спільну мову. Дуже люблю свою першу вчительку з фортепіано Луцик Олену Володимирівну. Ми з нею були як подружки. Зійшлись темпераментами. Одного разу я так емоційно грала на фортепіано, що аж вдарилась головою об рояль! Посміялись. А потім вона показувала мені, як технічно і чуттєво треба грати, і … зробила те саме", - сміється співачка.
Але траплялися співачці і не дуже кваліфіковані викладачі.

"Найжахливішою для мене була вчителька, яка бубоніла собі під ніс так, що можна було заснути. Я чесно дуже старалась зрозуміти, про що вона, але  марно. Коли їй ставили уточнюючі питання, вона відхилялась від відповіді (напевно й сама не знала), або робила зі студента дурня. Думаю, такі люди не мають права викладати. Не розкривають предмет і відбивають бажання до навчання", - згадує артистка. 
Марія Бурмака з теплом згадує вчительку української мови та літератури, яка виявилася гарним викладачем і прекрасною людиною.
"Вчителів було гарних декілька, але особливо хочу виділити Валентину Іванівну Богуцьку. Вона викладала в нас українську мову і літературу рік чи два, але за цей час вона навчила любити українське не лише мене (в мене це було і так), а весь клас. Вона читала нам історичні романи Малишка, розповідала цікаво про Шевченка і Франка. Я пам'ятаю, як нас малих вона запросила додому пити чай, я навіть пам'ятаю смак того чаю! Нам було по 10-11 років і ми її справді полюбили так, що навіть просили заповнити популярний в той час "Альбом друзів". І мені дуже приємно, що не так давно я "подружилась" з Валентиною Іванівною на Facebook і змогла сказати їй, наскільки важливе було її тепло і любов, яку вона віддавала нам", - каже співачка.
 Солісту гурту "Гайдамаки" Олександру Ярмолі викладачі траплялися зовсім різні за кваліфікацією.

"Найжахливіший вчитель був з військової підготовки – контужений комуніст. Найкращою можу вважати вчительку хімії, завуча школи Ярмоленко Валентину Григорівну (маму відомого художника Андрія Ярмоленка). Вона мала досить міцну руку, але була справедливою. Решта були так-сяк ок", - згадує музикант.
А от Руслана запевняє, що з педагогами їй пощастило.
"В дитинстві я була дуже активною дівчинкою, тому спілкувалася та знаходила спільну мову з усіма вчителями. Чесно кажучи, в нашій школі вчителі були дуже компетентні, добрі та виховані. Звісно, когось любиш більше, когось менше, але це вже все дитячі спогади", - каже співачка.
Співачка Катерина Бужинська найкраще пам'ятає викладачів музики.
"Найулюбленіша вчителька була з предмету сольфеджіо, а пізніше - Русова Тетяна Миколаївна - викладач з вокалу вже у вищому навчальному закладі", - ділиться спогадами артистка.
Лідер "Гайдамаків" доводив фізрука, а Марія Бурмака блазнювала
Попри те, що ідеальні викладачі зустрічаються рідко, українським зіркам пощастило. Жоден із педагогів не знущався над ними, а деякі навіть допомогли майбутнім селебритіс себе знайти. 
Матвієнко подружилася із класним керівником.

"Мене у школі не принижували. Пам’ятаю, що мій класний керівник була мені, як друг. Навіть ділилася з нею своїми першими романтичними переживаннями", - згадує Тоня Матвієнко.

Башкіна каже, що стала хорошою вокалісткою завдяки директору Палацу культури металургів.

"Микола Васильович Присяжнюк дуже професійно викладав, навчив самостійності, йти до своєї мети, нічого не боятися (був іноді жорстким, але справедливим). Коли мені було 12 років сказав, що я вже доросла і маю написати свою пісню. Так з’явилась "Співаю тобі,Україно". Це був перший досвід роботи з аранжувальниками самостійно. Зараз навчаюсь у Ірми Ревазівни Гвініашвілі - одного з кращих педагогів України. Вона навчила мене техніки грузинського та вірменського співу, а я розширюю її знання з українського фольклору. Коли я сумніваюся й думаю над експериментами, вона завжди нагадує мені в чому моя особливість і неповторність", - каже Аліна Башкіна.

Бурмака згадала, що її навчала вчителька, у якої вчився її батько.

"Світлана Михайлівна Заливадна називала мене лагідно Манечка, з посмішкою і терпінням ставилась до того, що я, за словами вчителів, "паяснічала". Завдяки їй, історія був одним із найулюбленіших предметів", - зізнається Марія Бурмака.

День вчителя: зірки про закоханість у педагогів, знущання та бажання викладати - фото 2

А ось Ярмола каже, що часом сам знущався над вчителями, адже був хуліганом. 

"Загалом я не подобався в школі вчителям, хоч і мав добрі оцінки. І правильно. Сам би такого хулігана вигнав зразу. Принизити мене було важко, бо огризався. Хіба що виганяли з уроків. Найбільша війна була з фізруком, він часом застосовував до мене і фізичні методи виховання. Але визнаю, що він мав на це повне право", - каже Олександр Ярмола.

Руслана розповіла про те, як їй вдалося стати авторитетом для педагогів. 

"В нашій школі якихось принижень з боку вчителів ніколи не було, навпаки всі намагалися прищепити дітям чесність і почуття справедливості. Пам'ятаю, як одного разу я розбила вікно у шкільному коридорі і мої однокласники вирішили мене не видавати, однак я сама зізналася у скоєному. Так заробила довіру вчителів за сміливість визнавати свої помилки", - згадує Руслана.

День вчителя: зірки про закоханість у педагогів, знущання та бажання викладати - фото 3

А ось Бужинська завдяки викладачам досягла успіху не тільки в музиці, а й у спорті.

"У школі Світлана Савчук допомагала мені робити перші кроки на творчому шляху, а вчитель фізкультури Жанна Володимирівна навчила бути витривалою та вже через рік занять я стала першим номером в забігах на довгі дистанції ", - повідомила Катерина Бужинська.

Ярмола мріяв про сексуальну вчительку, Руслана не закохувалася у школі, а Матвієнко не подобаються старші чоловіки

Тоня ніколи не закохувалася у педагогів.

"Мені не подобалися старші чоловіки", - сміючись, зізналася Матвієнко.

А ось Башкіна зізнається, що якось вона впала в око вчителю.

"Подобався колись мені вчитель. Але він цього не помітив… Мені було п'ять років. А от у 16 вже я сподобалась вчителю. Він персонально мені розказував урок, якщо мене не було на попередньому. І міг зашарітися, коли я дуже уважно  й жадібно його слухала  на першій парті. Любила я історію. Було декілька учнів, яким я подобалась. Це було мило. Вони хороші хлопці", - каже співачка.

День вчителя: зірки про закоханість у педагогів, знущання та бажання викладати - фото 4

Бурмака згадує вчителя, який викликав у неї симпатію.

"Я не закохувалася у викладачів, але був момент, коли до нас прийшов новий "вчитель співів". Він нам ставив Алана Паркера, розповідав про "Бітлз", пояснював, що таке world music. Від нього були всі у захваті. І вже набагато пізніше я дізналась, що одна з моїх однокласниць вийшла за нього заміж", - каже артистка.

Соліст "Гайдамаків" жаліється, що йому постійно зустрічалися не ті викладачки.

"Нашому класу не поталанило на молоду сексуальну вчительку. Всі були старші жінки, переважно деспоти-тиранки", - розповів Ярмола.

Руслана взагалі не закохувалася у школі, ані у вчителів, ані в учнів.

"Ні, я ніколи не закохувалася у вчителів. Взагалі, великого кохання в школі у мене не було, я мала симпатію до хлопчика з яким співали у дитячому ансамблі, але справжні почуття відчула вже пізніше, коли стала дорослішою", - повідомила Руслана.

А ось Бужинська з симпатією згадує про класного керівника.

"В нас був дуже гарний вчитель фізики і наш класний керівник Октавіан Михайлович", - сказала співачка.

День вчителя: зірки про закоханість у педагогів, знущання та бажання викладати - фото 5

Бурмака представляється професором, Башкіна вчила однокласників алгебрі, а Руслана невдовзі буде викладати

Матвієнко зізналася, що боїться викладання.

"Я не мріяла стати вчителем. Думка про те, що я можу викладати в майбутньому мене лякає. Але час від часу мене запрошують на майстер-класи. Але на них я не намагаюсь навчити, а ділюся своїм досвідом", - каже артистка.

А ось солістка ансамблю Збройних сил України почала викладати з дев'яти років.

"Так сталось, що викладала я з третього класу. Інколи мене лишали за вчителя в моєму класі, або в паралельному, коли вчителька мала бігти в "райвно" або ще кудись. Також були уроки самоврядування. Викладала українську мову, математику та музику. Думаю, це дуже корисно - інакше починаєш думати, і краще розумієш вчителя та сутність предмету. Дуже любила історію, алгебру та літературу.
Деякий час викладала спів. Мені це дуже подобалось. Я невимовно рада, коли допомагаю людині розкритися, здійснити мрію чи допомогти психологічно. Дуже важливо правильно налаштуватися та щиро вірити в людину. Я пишаюся, що мої учні вступили у найкращі мистецькі вищі країни, представляли Україну на "Євробаченні" та стали переможцями багатьох конкурсів.  Головне, що ми лишилися друзями з багатьма  й продовжуємо спілкуватися", - розповіла Башкіна.

Бурмака зізналася, що продовжила династію викладачів у своїй родині та навіть захистила дисертацію.

"Мої батьки були викладачами, одна бабуся вчителювала все життя, і я ніколи не мріяла про цю професію, але напевно це є в крові. Я ж захистила дисертацію свого часу і викладаю в КНУ, не багато, для задоволення. Ну і приємно представлятись як професор університету, за кордоном це взагалі викликає особливу увагу та пієтет", - зізналася виконавиця.

Лідер гурту "Гайдамаки" в дитинстві навіть і подумати не міг про те, щоб стати викладачем.

"Ніколи в житті не мріяв. Тоді як я вчився, ще просунутих шкіл не було (нашу можна вважати найбільш просунутою на той час, - українська школа на Академмістечку!). Професія вчителя виглядала зовсім невдячною і непривабливою", - зізнався Ярмола.

День вчителя: зірки про закоханість у педагогів, знущання та бажання викладати - фото 6

А ось Руслана не виключає, що у майбутньому стане вчителем. 

"Оскільки, я закінчила Львівську консерваторію, в 1995 році, у мене були всі можливості стати вчителем. Однак, мені кортіло реалізуватись, як співачка. Хто знає, можливо, я ще колись прийду до цієї діяльності", - не виключає співачка.

Бужинська хоч і має диплом педагога, але не поспішає присвячувати життя викладацтву.

"Це важка професія, але потрібна. Не мріяла бути викладачем, проте за фахом я співачка та викладач вокалу, а приваблює мене звичайно музика", - зазначає артистка. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Країна Укропів