ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Де Україні краще проводити Євробачення: Чому Одеса краще Києва

Мери п'яти українських міст зголосилися прийняти у себе міжнародний пісенний конкурс
Depo.Музичний укроп
16 травня 2016 15:00
ФОТО: depo.ua
Де Україні краще проводити Євробачення: Чому Одеса краще Києва
Де Україні краще проводити Євробачення: Чому Одеса краще Києва

Як нагадує depo.ua, одним з перших прийняти Євробачення зголосився столичний мер Віталій Кличко. При цьому з повідомлення київського міського голови очевидно, що в перемозі свого міста Кличко аніскілечки не сумнівається. 

"Київ вдруге прийматиме Євробачення, і ми зробимо все, щоб здійснити необхідну підготовку і провести конкурс на найвищому рівні. Ми вже починаємо готуватися", - зазначив мер.

Втім, як виявилося, без конкурентів Кличку не обійтися. Так, мер Дніпропетровська Борис Філатов вже готує звернення до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням довірити проведення конкурсу його місту. 

"Російськомовне місто, яке зупинило "русскій мір". "Південна столиця" Російської імперії, яка заколотила в труну "Новоросію". Серце козацького краю. Місто з єврейської душею. Новий будинок для 76 тисяч переселенців з українського Донбасу.
Родина добровольчого руху. Єдина команда міської, обласної ради та обласної державної адміністрації. Найсильніші і найбільші національні громади. Розвинена інфраструктура.  Це лише кілька причин провести "Євробачення" в Дніпропетровську", - зазначив Філатов. 

Не лишився осторонь Одеський міський голова Геннадій Труханов. Мер заявив, що його місто "багатонаціональне, красиве, європейське", до того ж "з багатою історією і культурними традиціями", тому немає причин не віддати Євробачення Одесі. 

Мер Львова Андрій Садовий вважає, що гостям з інших країн було б доволі комфортно в його місті. Натомість міський голова Херсона Володимир Миколаєнко підійшов до питання з іншого боку.

"Для нашого прикордонного міста це стало б величезним стимулом для розвитку, залученню інвестицій та й політично це на часі. Ми вже довели, що Херсон - це Україна. А це стало би шансом довести, що Херсон - це Європа", - акцентував міський голова. 

Наразі бажання запросити до себе гостей Євробачення виявили також у Харкові, Вінниці і навіть невеличкому Ірпені. 

ГІДНОГО МАЙДАНЧИКА В УКРАЇНІ НЕМАЄ

В експертному ж середовищі думки щодо найкращого місця для проведення конкурсу поки що немає. 

Так, гендиректор Національної телекомпанії України Зураб Аласанія свою думку наразі озвучувати не хоче.

Де Україні краще проводити Євробачення: Чому Одеса краще Києва - фото 1

"Вибачте, але я не збираюся заради інтерв'ю нашвидкуруч щось вигадувати. Така інформація може з'явитися місяця зо два, а то й пізніше", - заявив Аласанія в коментарі depo.ua.

Українська продюсер Олена Мозгова наголошує, що вибір міста не дуже принциповий. 

Де Україні краще проводити Євробачення: Чому Одеса краще Києва - фото 2

"І Львів, і Одеса прекрасні! Але я все ж таки за Київ, і думаю, Кличко не віддасть проведення в інше місто", - зазначила продюсер.

Втім, на думку продюсера, гідного майданчика для Євробачення в Україні наразі немає. "Це має бути арена на мінімум 10 000 місць, технічно придатна витримати навантаження всіх конструкцій, та купу техніки, які задіює Евробачення для свого шоу. Минулого разу Палац Спорту ледве впорався, він старий, без капремонту, дах хоч і підсилювали, але все одно він не природний. Потрібна нова арена, яка була б універсальна і в ній можливо було проводити і спортивні змагання і концертні заходи", - зауважила Мозгова. 

"ОДНОЗНАЧНО КИЇВ. СТОЛИЦЯ!"

За столицю виступає і продюсер Володимир Бебешко.

Де Україні краще проводити Євробачення: Чому Одеса краще Києва - фото 3

"Виходячи з того що це захід широкого масштабу, який вимагає комунікаційних можливостей, мабуть усе ж таки краще проводити його в Києві. Хоча, може бути і Львів -  він ближче до Європи, там аеропорт цивільний і інфраструктура хороша, готелі краще і культура вища ніж у Києві. От не знаю, Львів чи Київ", - говорить Бебешко.

Що ж до залів - продюсер зауважує, що в Києві це однозначно Палац Спорту, а от у Львові прийняти гостей міг би стадіон "Арена Львів" (стадіон приймав "Євро 2012", втім майданчик відкритий і не захистить гостей у випадку негоди - ред.)

Палац Спорту вважає гарним варіантом продюсер Олександр Ягольник.

Де Україні краще проводити Євробачення: Чому Одеса краще Києва - фото 4

Додає, що фан-дискотеку конкурсу можна було б провести на Олімпійському. В тому ж, що Євробачення повинно пройти у Києві, Ягольник не сумнівається. 

"Це має бути однозначно Київ. Столиця! Ми приймали фінал Євро-2012, не кажучи вже про минуле Євробачення. Туристам є що подивитися, у Києві дуже хороша енергетика", - наголошує продюсер. 

Його колега по цеху Віталій Пастух більше ратує за Львів. 

Де Україні краще проводити Євробачення: Чому Одеса краще Києва - фото 5

"Якщо це Київ то НСК Олімпійський , тому що людей буде дуже багато, а якщо це наприклад Львів то це може бути "Арена Львів" - чомусь мені вважається що Львів дуже підходить - він найбільше відображає нашу культуру, нашу Україну!" - наголошує продюсер. 

ЕГОЦЕНТРИЧНОМУ КИЄВУ ВАРТО ПОСТУПИТИСЯ?

Втім, зробити вибір впродовж кількох днів і справді проблематично. Єдиний очевидний для експертів майданчик - Палац Спорту - потребує більш ніж капітальної реконструкції. А от чи варто вбухувати шалені суми у стару споруду - під питанням. Адже ніж кардинально перебудовувати, краще спорудити нову, більшу, сучаснішу за дизайном та інфраструктурою залу.

НСК "Олімпійський"виглядає доволі сучасно і здатен вмістити 70 тис. глядачів, але, як зазначає Олена Мозгова, "шоу не може залежати від погоди". 

Зазначимо, що стадіонів з механічним дахом, які здатні перетворюватися на концертні зали під час дощу в Україні немає. Недарма українським проектувальникам чимало разів ставили за приклад Національний стадіон у Варшаві, де продумана така можливість.

Тож організаторам шоу доведеться або чаклувати над павільйонами (наприклад, у Виставковому центрі у Києві), або таки братися за новий проект. 

Звісно, в тому, аби реалізувати його у столиці є чимало переваг, але очевидний вибір не завжди є оптимальним. 

Так, столицю доволі часто звинувачують у егоцентризмі і "перетягуванні ковдри на себе". Тож Євробачення може стати для України ідеальним шансом дещо змінити стратегію і на певний час вивести у центр міжнародної уваги інше місто. 

Зауваживши те, що Львів і так користується чималою любов'ю туристів, організаторам таки варто звернути погляди на Дніпропетровськ, Одесу чи Харків. Так Україна по-перше, виб'є останні козирі у російських пропагандистів, які абсурдно патякають про те, що мешканці певних регіонів симпатизують "русскому міру", а по-друге, допоможе мешканцям обраного міста і близьких населених пунктів вкотре усвідомити, що Україна єдина, а Київ готовий розділити пундики з іншими.

Більше новин читайте на Країна Укропів.Depo