Завдяки яким картинам прославився Сергій Якутович

У Києві в ніч на 27 червня на 65-му році життя помер відомий український графік і художник Сергій Якутович

Невтішні новини повідомили родичи митця, передає Depo.ua.

"Сергій Георгійович помер сьогодні вночі в лікарні Феофанія. Коли буде прощання, поки не знаю", - розповіла Олена Фадєєва, яка кілька років доглядала за художником.

В останні роки після смерті дружини і сина художник багато хворів.

У XXI столітті графіка Сергія Якутовича стала символом епохи, її яскравою сторінкою, а сам Якутович є унікальним художником, чиї роботи знаходяться поза часом та жанрами.

Художник має в своєму активі ілюстрації до 160 видань, з яких 17 томів сучасної української літератури.

Якутович брав активну участь у створенні художнього фільму Юрія Іллєнка "Молитва за гетьмана Мазепу", а також телефільмів "Ще як були ми козаками", "Втрачений рай". У 2005 приєднався до масштабного проекту - стрічки Володимира Бортка "Тарас Бульба". Широке визнання в Україні та за її межами отримали книги з ілюстраціями Якутовича, які вийшли за останні роки життя і стали вагомим досягненням національної культури.

Якутович брав участь як головний художник у створенні художнього фільму Юрія Іллєнка "Молитва за гетьмана Мазепу", телефільмів "Ще як ми були козаками", "Загублений рай" (за Миколою Гоголем), "Останній гетьман". А у 2005 долучився до масштабного проекту — фільму Володимира Бортка "Тарас Бульба".

Довідка. Сергій Якутович народився в 1952 році в Києві в родині художників. Батько Сергія Георгій Якутович - видатний український графік середини ХХ століття, відомий також роботою в кіно, зокрема над фільмом "Тіні забутих предків" Сергія Параджанова. Мати - Олександра Павловська, художниця, педагог. Викладала в Республіканській художній середній школі.

Якутович закінчив Московський поліграфічний інститут, факультет художнього оформлення, згодом навчався у Київському державному художньому інституті (Національна академія мистецтва та архітектури), на графічному факультеті за спеціальністю "художник-графік".

Був нагороджений Великою золотою медаллю Академії мистецтв СРСР, згодом отримавЗолотою медаллю Національної академії мистецтв України.

Був лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка та членом-кореспондентом Академії мистецтв України.

У 2009 році Сергій Якутович створив сміливий арт-проект. Істини щодо безсмертних образів з книжок Гоголя відтворює у інсталяціях з пластикових скульптур, відео та музики. Проект за підтримки ЮНЕСКО показують у Парижі, Львові, Москві та Києві.

Син Сергія Георгійовича, Антон Сергійович Якутович, був живописцем. Художником була і його дружина Ольга Якутович.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Молодий укроп