Як українці створювали дизайн WhatsApp

Антон Борзов з Дніпропетровська працює в WhatsApp з 2009 року. Його найняв особисто Ян Кум, якому дизайнера порекомендували колишні колеги по Yahoo

Про це повідомляє depo.ua із посиланням на ain.ua.

Саме завдяки команді з Дніпропетровська один з найпопулярніших у світі месенджерів сьогодні виглядає так, як виглядає. У 2014 році, Борзов перебрався з родиною до Лондона, щоб працювати в місцевому офісі компанії Facebook, яка придбала меседжер. Найближчим часом він переїжджає до Каліфорнії, де буде займатися продуктом пліч-о-пліч з СЕО WhatsApp Яном Кумом.

Про те, як це було, як це відбувається зараз і над чим працюють наші хлопці в WhatsApp, Антон розповів на мітапе в Fedoriv Hub.

Як Антон потрапив у WhatsApp

- Я займаюся дизайном WhatsApp з 2009 року, коли він тільки з'явився. Ми робили це з Дніпропетровська. У мене була своя студія, яка працювала з замовниками по всьому світу. Одними з клієнтів були Yahoo, для них ми робили інтерактивні продукти на Flash (тоді він ще був) - гри і всякі штучки.

Коли Ян пішов з Yahoo і вирішив розвивати власний проект, його знайомі порекомендували йому мене. Ми зробили рекламу, іконки, лого, і пішло-поїхало. З часом я почав займатися дизайном інтерфейсу продукту в цілому. У якийсь момент роботи стало так багато, що ми перестали брати інші замовлення і зосередилися на WhatsApp.

З часом ми приєдналися до WhatsApp. Дівчина Аліса з нашої команди переїхала ще в минулому році - відразу в Маунтін В'ю, Каліфорнія, де знаходиться офіс WhatsApp. А ми з ще одним хлопцем спочатку перебралися до Лондона - це проміжна точка нашого релокейта. Зараз ми співробітники Facebook. Купівля прискорила процес: тепер ми можемо отримати інший тип візи і переїхати в Штати.

Про свою роботу в WhatsApp

- Скажемо так, я допоміг дизайну WhatsApp відбутися. Крім мене є й інші дизайнери (Аліса, яку я називав) і багато світлих голів, які зробили WhatsApp таким як він є. У нас є продакт-менеджер Рендалл - зв'язкова точка між нами, Яном і розробниками. Ми з ним спілкуємося щодня по WhatsApp і Skype (поки в WhatsApp немає відеодзвінків). Ще у нас є Тарас, який займається дизайном і фронт-ендом веб-клієнта, і, звичайно, Ян. Ян дуже багато уваги присвячує вивченню продукту.

WhatsApp працює на двох платформах, не рахуючи веб-клієнту. І коли ти розробляєш якусь одну фічу, то її потрібно робити окремо для кожного з цих клієнтів. Поки команда не дуже велика. Вона виросте, і ми будемо робити все швидше.

Цього року ми випустили нову версію дизайну під Android, тому що у нас на цій платформі найбільше користувачів. Коли-небудь оновимо iPhone-інтерфейс. 

У своїй роботі ми щодня використовуємо Photoshop, Sketch, Framer для прототипування, Illustrator. Наче все.

Перемоги та невдачі

- WhatsApp з'явився спочатку не як месенджер. Першою перемогою продукту стало те, що люди почали з його допомогою спілкуватися. Другим успішним нововведенням були рум-чати, а третім - голосові повідомлення. В інтерфейсі було дуже зручно відправляти і прослуховувати ці повідомлення, статуси про те, прослухані вони чи ні, теж посприяли тому, що нововведення прижилося. З недавніх перемог - дзвінки через WhatsApp. Незважаючи на те, що в багатьох країнах дзвінки безкоштовні, люди все одно дзвонять по WhatsApp.

Фейлов не назву, але якщо хтось з аудиторії пригадає, обов'язково прокоментую.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Країна Укропів

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme