Вперше в Україні лікарі пересадили легені від живого донора

Днями лікарі Інституту хірургії та трансплантології імені О. Шалімова вперше в Україні виконали операцію з трансплантації легень від живого донора

Вперше в Україні лікарі пересадили леген…

Про це повідомила у "Фейсбуці" народний депутат, голова комісії Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець.

"12 квітня фахівці ДУ "Національний інститут хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова" Національної академії медичних наук України вперше в Україні виконали трансплантацію легень хворій з легеневою гіпертензією, — повідомила Богомолець. — Донорами трансплантатів (нижніх долей легенів) виступили батько та мати пацієнтки. Стан донорів та реципієнта відповідає часу та важкості перенесеного оперативного втручання".

Відомо, що в ході операції було задіяно три бригади хірургів. А напередодні операції вченою радою був спеціально затверджено протокол трансплантації легень від живого донора. 

Богомолець також додала, що трансплантації легенів та органо-комплексу серце-легені в Україні потребують більш ніж 1000 хворих.

Але у більшості випадків трансплантується донорські легені, що вилучені у посмертного донора.

"Операції з трансплантації легенів від живого донора, що проводяться у разі відсутності донорського органу, є надскладними та потребують високого хірургічного професіоналізму та чіткої організації трансплантаційного процесу", — зазначила Богомолець.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Країна Укропів

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook