ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

В Європарламенті стартувала виставка Марчука

В Європейському парламенті з нагоди 25-ої річниці Незалежності України відкрилася виставка видатного українського художника Івана Марчука "Генотип свободи"
Depo.Молодий укроп
27 вересня 2016 13:22
ФОТО: depo.ua
В Європарламенті стартувала виставка Марчука
В Європарламенті стартувала виставка Марчука

Депутат ЄП Марк Демесмакер, який виступив організатором події, відкриваючи виставку, сказав: "Ця виставка відзначає творчість Івана Марчука. Це - чудова колекція картин. Ми також відзначаємо незалежність та свободу України", передає depo.ua із посиланням на "Уніан".

Він назвав художника "живою легендою українського мистецтва". "Він - народний художник України та геній сучасного мистецтва", - наголосив європейський політик. 

Демесмакер коротко зупинився на історії незалежності України, вказавши на такі факти, як акт проголошення незалежності у Верховній Раді у 1991 році, грудневий референдум, а також Будапештський меморандум, яким Україна добровільно відмовилася від ядерного арсеналу в обмін на гарантії безпеки.

В Європарламенті стартувала виставка Марчука - фото 1

"США, Великобританія та Росія вітали рішення Києва і завірили в повазі незалежності та існуючих кордонів України. Зараз ми всі є свідками, як незалежність, територіальна цілісність та Меморандум порушені незаконною анексією Криму та подіями на Сході України", - констатував депутат ЄП. У свою чергу постійний представник України в ЄС, посол Микола Точицький також зазначив, що війна, яку веде Росія проти "вільного світу та України стала полем бою".

В Європарламенті стартувала виставка Марчука - фото 2

"Є тільки один шлях - діяти разом та відповідати на російську агресію дуже чітко, строгі та жорстко. Я хочу наголосити, що сьогодні Україна захищає Європу від східного ворога, і я радий, що наші справжні друзі та партнери сьогодні з нами. Я хотів би відзначити сильну та довготривалу підтримку як Європейського парламенту, так і ЄС в цілому", - сказав він.

Відвідати виставку прийшли депутати Європарламенту, Бельгії, дипломати різних країн, представники громадських організацій. Всього виставлено 30 полотен, які представляють чотири з дванадцяти періодів роботи художника.

Більше новин читайте на Країна Укропів.Depo