Українці — лідери серед іноземних покупців житла у Польщі

У 2015 році іноземці придбали майже 4 тисячі помешкань в Польщі, найбільше у Варшаві, Кракові та Вроцлаві

Купували нерухомість, в основному, приватні особи та фірми з Німеччини та України.

Про це інформує бізнес-додаток видання Gazeta Wyborcza із посиланням на дані Міністерства внутрішніх справ і адміністрації Польщі, передає depo.ua з посиланням на Польське радіо.

Відомство опублікувало щорічний звіт на тему купівлі в країні нерухомого майна іноземцями. Згідно із документом, за останній рік помітно зросла зацікавленість купівлею помешкань у Польщі серед східних сусідів поляків.

Житло та господарські приміщення у Польщі можна купувати практично без обмежень. Виняток становлять населені пункти, що розташовані неподалік кордону, де іноземці з-за меж Євросоюзу повинні отримати дозвіл від міністерства. Проте, це рідкісні випадки.

При укладанні угод за участі іноземців нотаріуси все ж повинні повідомляти міністерство, яке створило для цього спеціальний реєстр. Згідно із ним, у 2015 році іноземці купили у Польщі 3754 помешкань. Із них українці у 2015 році придбали 627 помешкань. Це другий показник серед іноземців, котрі купують найбільше нерухомості у Польщі. Лідирують німці.

З кожним роком українці купують все більше польських квадратних метрів. Коли 10 років тому Польща вступала до ЄС, громадяни України придбали в країні помешкань загальною площею 3,4 тиячі метрів квадратних. У 2015 році – вже у десять разів більше.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Країна Укропів