Український режисер відмовився брати участь у Фестивалі кіно Росії та СНД

Відомий український кінорежисер Михайло Іллєнко повідомив про свою відмову брати участь у V Фестивалі кіно Росії та країн СНД у Тбілісі

Про це він написав на своїй сторінці у "Фейсбуці".

"Листування з організаторами фестивалю тривало протягом жовтня. Воно стосувалось технічних деталей (авіаквитки, субтитри, формат відео…) Офіційне запрошення я одержав лише вчора. Запрошення окреслило формат фестивалю (до речі, у форматі чомусь не згадані назви грузинських фільмів – навіть відкривається і закривається фестиваль російським кіно). Оприлюднюю свій лист тому, що, на жаль, мені відомий випадок, коли минулого року українське студентське кіно було представлено на російському фестивалі без узгодження з авторами і навіть нагороджено на ньому", – написав Михайло Іллєнко.

Також він зізнався, що серед учасників фестивалю побачив Станіслава Говорухіна, який не приховує своїх антиукраїнських поглядів.

"Змушений відмовитися від участі у фестивалі, принаймні, до того часу, поки режисер Сенцов за гратами. Сподіваюся, мені не доведеться чекати 20 років. У моєму віці це вже не так просто", - написав Михайло Іллєнко у своєму листі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Країна Укропів

Мітки: #Росія