Українські кіношники помирились і придумали, як висувати фільм на "Оскар"

Держаагентство з питань кіно, Національна спілка кінематографістів та ГО "Асоціація продюсерів України" уклали Меморандум про налагодження довгострокового співробітництва й організацію діяльності Українського Оскарівського комітету

Сторони погодили персональний склад Громадської ради Комітету і розпочали роботу над організацією її діяльності, повідомляє depo.ua із посиланням на сайт "Держкіно".

Зокрема, в меморандумі зазначається, що прийом робіт до відбору покладається на секретаря комітету, кандидатура якого буде затверджуватися спільним рішенням сторін.

За домовленням, лічильна комісія проводить голосування серед членів комітету за фільм-кандидат на номінацію премії Американської кіноакадемії за найкращий іншомовний фільм і передає результати секретарю, який обирається на конкурсній основі.

Як зауважив голова ГО "Асоціація продюсерів України" Володимир Філіппов, "підписання меморандуму є дуже важливим кроком у популяризації українського кіно за кордоном, тому кінематографічна спільнота має діяти швидко і активно, адже участь України у цьому процесі просто необхідна".

"Підписання Меморандуму було ініційоване Держкіно, аби запобігти ситуації, що склалася торік, коли від України не було представлено номінанта на Оскар. Цьогоріч ми маємо докласти усіх зусиль, аби світ побачив стрічку, яка б відповідала регламенту Американської кіноакадемії, і була гідним представником українського кінематографа",– зазначив голова Держкіно України Пилип Іллєнко.

Нагадаємо, через чвари між кіношниками на минулу церемонію "Оскар" український фільм так і не надіслали

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Країна Укропів