ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Українські художники представлять своє бачення Святого Миколая

Все більше українських дітей не вірять у Діда Мороза, але люблять і шанують Святого Миколая
Depo.Молодий укроп
10 грудня 2015 17:29
ФОТО: depo.ua
Українські художники представлять своє бачення Святого Миколая
Українські художники представлять своє бачення Святого Миколая

Як виглядає улюбленець дітей спробували уявити собі відомі українські художники. Маша Рева, Алевтіна Кахідзе, Олексій Сай, Катерина Бучацька, Юлія Беляєва і Леся Хоменко представили свій образ свята в благодійному проекті #добрапоштівка.

Українські художники представлять своє бачення Святого Миколая - фото 1

Автор: Катерина Бучацька

"У радянські часи, внаслідок політики атеїзму, Дідом Морозом і Снігуронькою, як образом покровителів свята Нового року, підмінили споконвічно шанованого серед українців cвятого Миколая. А в Нідерландах, наприклад, у Синтера Клааса з'явився чорношкірий помічник Піт, як відображення работоргівлі і колоніальної історії Голландії, - пояснює свою роботу художниця Алевтіна Кахідзе. - Що ж з усім цим робити? Уявити їх усіх разом зі словами "Через роки і режими діти зберегли віру у чудеса!"

Українські художники представлять своє бачення Святого Миколая - фото 2

Автор: Алевтіна Кахідзе

Проект #добрапоштівка реалізовує Клуб Добродіїв і компанія Art Management. Всі зібрані кошти від продажу поштівок будуть використані на потреби 5 дитячих будинків, якими опікується Клуб Добродіїв: "Оберіг" в с. Ємчиха, "Пролісок" в с. Вовчків, "Чебурашка" в смт. Рокитне, "Світанок" в с. Красилівка, а також дитячий будинок сімейного типу ім. Міщенко.

"Святий Миколай - реальний, він навіть має аккаунт в Instagram, - зазначає художниця Юлія Бєляєва. - Тільки подумайте! Кожен із нас може ненадовго стати святим Миколаєм, подарувавши цю листівку другу або написавши теплі слова сироті. Дитина, отримавши листівку, відчує, що вона не одна в цьому світі , що у неї є Ангел".

Українські художники представлять своє бачення Святого Миколая - фото 3

Автор: Леся Хоменко

Катерина Бучацька, в свою чергу, звернулась до релігійної сторони свята і зобразила на своїй картині фрагмент розпису Боянської церкви Св. Миколая у с. Боян (початок будівництва - X століття). Маша Рева представила образ Святого Миколая, який летить з мішком подарунків над містом, у деталях. А Олексій Сай прокоментував свою роботу так: "Я би хотів зрівняти в правах всіх дітей, а також дати зрозуміти дітям і дорослим, що, можливо, Бог є, а можливо, його і немає ― рішення за кожним. Свято ― для всіх!".

Українські художники представлять своє бачення Святого Миколая - фото 4

Автор: Маша Рева

Вже 12-13 грудня на фестивалі Всі.Свої в галереї "Д12" можна буде придбати поштівку і долучитися до гарних справ.

Зробити передзамовлення можна на сторінці Клубу Добродіїв - https://www.facebook.com/klubdobrodiiv.

Клуб Добродіїв допомагає дітям-сиротам з 2011 року. Переконані, що не варто пропагувати ідею жалості, адже дітям-сиротам потрібні знання, навики і можливості, а не співчуття. Окремим напрямом нашої діяльності є здійснення найзаповітніших мрій сиріт.

Art Management - мультидисциплінарна компанія зі створення та управління проектами у сфері сучасної культури та візуальних мистецтв, заснована в 2010 році.

Особлива подяка типографії "HUSS" за безкоштовний друк поштівок.

Більше новин читайте на Країна-Укропів.Depo