ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Українські археологи знайшли місто під землею

Львівські археологи й історики спільно із польськими науковцями досліджували місцезнаходження стародавнього городища у селі Ступниця Дрогобицького району на Львівщині
Depo.Молодий укроп
8 квітня 2016 10:52
ФОТО: depo.ua

Науковці застосували для цього сканери, повідомляє depo.ua з посиланням на Zaxid.net.

Дослідники просканували сантиметр за сантиметром близько гектара території на півтора метри глибиною.

"Ми використовуємо магнітний метод, який дозволяє побачити, що там є під землею. Археологічні об’єкти змінюють магнітні поля землі, і ми ці аномалії і зміни реєструємо, а комп’ютер вимальовує мапи. Ми тоді можемо уявляти, що лежить під землею", ― розповів археолог з Польщі Марцін Петровські.

Сканування показало, що майже тисячу років тому Ступниця займала площу в 20 гектарів, а його мешканці були ковалями і гончарями. Це місто відоме історикам, але досі його ніхто не досліджував.

"В нас є історія 11 століття України-Русі, і для історії Галичини це століття є темне. По суті, перша згадка про Галичину і про ці терени датується 1084 роком, а далі все пропадає. Ні до того, ні після того нема прикметних згадок, і ми розраховуємо, що тут нам допоможе археологія", ― зазначив археолог Віталій Ляска.

Вчені розповідають, що у цій місцині були будинки воєвод, швидше за все тут стояла церква. Просто під ногами у дослідників лежать цілі пласти історичних знахідок.

"Ось, власне, ми на поверхні побачили фрагмент горщика, який можна так попередньо датувати 11 століттям і вся територія пам’ятки буквально всипана такими уламками", ― розповів археолог Ярослав Погоральський.

Науковці мають підтвердження, що окрім українців тут були і варяги, адже під час досліджень тут знайшли скандинавську пряжку. Повноцінні розкопки у городищі розпочнуться влітку. 

Більше новин читайте на Країна Укропів.Depo