Українка стала деканом школи мистецтв Єльського університету

Вперше за 152-річну історію Школи мистецтв Єльського університету деканом стала жінка
Українка стала деканом школи мистецтв Єльського університету
Українка стала деканом школи мистецтв Єльського університету

Відтепер очолювати школу одного із головних навчальних закладів світу буде українка Марта Кузьма, пише depo.ua з посиланням на Platforma.

“Я абсолютно переконаний, що вона буде розвивати унікальне бачення Єльської школи мистецтв, – заявив президент Єльського університету Пітер Салоуей. – Марта Кузьма здатна надихнути студентів на сміливі рішення, при цьому вона чітко розуміє важливість нових контекстів для художників і мистецтва”.

За плечима Марти Кузьми – більше 20 років кураторського стажу в різних країнах світу.

В середині дев’яностих експерт керувала роботою київського Центру сучасного мистецтва Сороса. Потім донька українських емігрантів у США курувала Офіс сучасного мистецтва Норвегії, Центр фотографії Нью-Йорка і Проект з сучасного мистецтва Вашингтона. Нещодавно українка очолювала Королівський інститут мистецтв в Стокгольмі.

Марта Кузьма стала першою жінкою на посаді глави школи мистецтв Єльського університету. Ця школа була заснована в 1864 році, завдяки чому стала першим навчальним закладом такого типу в США – і до стогодні вважається однією з найкращих в країні. Зараз там готують магістрів образотворчих мистецтв з графічного дизайну, живопису, фотографії та скульптурі.

Українка стала деканом школи мистецтв Єльського університету - фото 1

Більше новин читайте на Країна Укропів.Depo