Українка стала деканом школи мистецтв Єльського університету

Вперше за 152-річну історію Школи мистецтв Єльського університету деканом стала жінка

Відтепер очолювати школу одного із головних навчальних закладів світу буде українка Марта Кузьма, пише depo.ua з посиланням на Platforma.

“Я абсолютно переконаний, що вона буде розвивати унікальне бачення Єльської школи мистецтв, – заявив президент Єльського університету Пітер Салоуей. – Марта Кузьма здатна надихнути студентів на сміливі рішення, при цьому вона чітко розуміє важливість нових контекстів для художників і мистецтва”.

За плечима Марти Кузьми – більше 20 років кураторського стажу в різних країнах світу.

В середині дев’яностих експерт керувала роботою київського Центру сучасного мистецтва Сороса. Потім донька українських емігрантів у США курувала Офіс сучасного мистецтва Норвегії, Центр фотографії Нью-Йорка і Проект з сучасного мистецтва Вашингтона. Нещодавно українка очолювала Королівський інститут мистецтв в Стокгольмі.

Марта Кузьма стала першою жінкою на посаді глави школи мистецтв Єльського університету. Ця школа була заснована в 1864 році, завдяки чому стала першим навчальним закладом такого типу в США – і до стогодні вважається однією з найкращих в країні. Зараз там готують магістрів образотворчих мистецтв з графічного дизайну, живопису, фотографії та скульптурі.

Українка стала деканом школи мистецтв Єльського університету - фото 1

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Країна Укропів