У Супрун спростували чутки про платну медицину з 2018 року

Медична реформа, ухвалена 19 жовтня Верховною Радою, передбачає зміну фінансування системи охорони здоров'я з державного бюджету, а не запровадження плати за лікування

Про це йдеться в роз'ясненні Міністерства охорони здоров'я, що оприлюднене на сайті відомства.

"Всі послуги, аналізи, дослідження, ліки, які надаються за державною програмою медичних гарантій, будуть для пацієнтів на 100% безоплатними. ...Реформа вводить нові чіткі правила державного фінансування медичної системи, однакові для кожного громадянина. З'явиться чіткий список послуг, які будуть на 100% профінансовані державою: первинна допомога (сімейні лікарі, терапевти, педіатри); екстрена допомога (різке погіршення стану здоров'я, серцевий напад, інсульт, гострий апендицит, ниркова недостатність, запалення легенів тощо); паліативна допомога - перш за все, адекватне знеболювання; лікування у вузьких спеціалістів за направленням сімейного лікаря та планове лікування у рамках програми медичних гарантій", - йдеться в роз'ясненні.

Також, за даними МОЗ, кожна медична послуга матиме визначений тариф, який буде платити лікарні держава. Обсяг послуг у рамках програми медичних гарантій залежить від об'єму фінансування системи охорони здоров'я, однак включатиме всі основні послуги, необхідні для якісного лікування - набагато більше, ніж люди можуть отримати безоплатно зараз.

Для дороговартісного лікування, як і сьогодні, будуть існувати цільові програми, продовжать діяти програми лікування онкології, гепатитів, СНІДу та інші, заявляють у відомстві.

З 2018-го року реформа запрацює на рівні первинної допомоги, з 2020-го - в усіх лікарнях.

"Повний список послуг програми медичних гарантій буде у 2020 році, коли реформа запрацює повністю. З початком реформи, яка розпочнеться з первинної ланки надання медичної допомоги, - більшість медичних послуг буде безоплатною для пацієнта, але платною для держави", - йдеться в роз'ясненні.

Міністерство охорони здоров'я опублікує список тарифів на послуги після збору статистики чим реально, а не на папері хворіють люди, збору даних про реальні витрати лікарень, оцінки бюджету, який буде виділено на програму медичних гарантій на 2020 рік.

Наразі готується пілотний проект МОЗ разом з Національною академією медичних наук, метою якого є визначення вартості найбільш поширених медичних послуг. Ці тарифи буде платити лікарням саме держава.

Також у МОЗ наголосили, що інформація про так звані "тарифи" на операції, за які нібито будуть платити пацієнти, - не відповідає дійсності.

Зараз в Україні, згідно з опитуванням в рамках проекту "(Без)коштовна медицина". 90% ліків українці купують за власні кошти. За даними досліджень, кожен другий пацієнт відмовляється від лікування або відкладає його через брак грошей.

Нагадаємо, що Верховна Рада ухвалила Закон "Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів" 240 голосами.

Закон в першу чергу змінює принципи фінансування меддопомоги, безпосередньо держава має оплачувати медпослуги в тій лікарні, куди приходить пацієнт, за договірними відносинами коштами з державного бюджету. Це принцип "гроші ходять за пацієнтом".

Після правок нардепів законопроект значно змінився, з 893 поправок враховано профільним комітетом 413.

Повністю скасували співоплату за медичну допомогу зі сторони громадян на другому рівні. Держава оплачуватиме не лише первинну, екстрену та паліативну медичну допомогу, але й обов'язковим для оплати з боку держави буде надання меддопомоги другого рівня, оплата високоспеціалізованої медичної допомоги, оплата надання меддопомоги дітям до 16 років, ведення вагітності та оплата пологів.

Крім того, згідно із законом, обсяг коштів на медицину має бути не менш як 5% ВВП.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme