ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Нищука закликали бойкотувати Третяковку через картини Айвазовського

Міністерство культури України закликає до міжнародного бойкоту Третьяковській галереї в Москві через виставку Айвазовського, частину якої вивезли з окупованого Криму
Depo.Молодий укроп
18 липня 2016 17:53
ФОТО: depo.ua

Про це повідомяє depo.ua з посиланням на Der Standard

"Україна закликає міжнародне співтовариство припинити співпрацю з російськими культурними інститутами, яким передаються нелегально вивезені з Криму об'єкти мистецтва", - прокоментували ситуацію в міністерстві культури України.

Державна Третьяковська галерея в Москві 29 липня відкриє виставку, на якій будуть представлені близько сотні картин і п'ятдесяти малюнків Івана Айвазовського. Вона приурочена до святкування двохсотліття з дня народження художника.

Передбачається виставити 38 експонатів з кримського міста Феодосія, де Айвазовський народився. Культурні колекції Криму є частиною музейного фонду України. Переміщення шедеврів з Феодосії в Москву відбулося без дозволу української влади.

У Третьяковській галереї заявили, що експонати з Феодосії не затримаються там надовго і будуть повернуті до Криму відразу після закінчення виставки в листопаді 2016 року.

Міністерство культури Росії не побажало коментувати ситуацію.

Більше новин читайте на Країна Укропів.Depo