ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У німецькому університеті відродять кафедру україністики

В університеті Грайфсвальда у Німеччині буде відроджено кафедру україністики
Depo.Молодий укроп
4 листопада 2015 12:53
ФОТО: depo.ua

У ситуацію особисто втрутився міністр закордонних справ Франк-Вальтер Штайнмаєр, повідомляє depo.ua з посиланням на "Німецьку хвилю".

Університет міста Грайфсвальда, що на північному сході Німеччини - єдина вища школа у Німеччині, де можна вивчати і досліджувати українську мову й культуру. Україністиці у цьому університеті після кількох десятиліть існування загрожувало закриття.

Через чергове за останні роки скорочення фінансування, пов’язане зі скрутним становищем університету, у Грайфсвальді наукові дослідження про Україну невдовзі стали би неможливими. Протягом останніх місяців викладачі, студенти і науковці не лише з Грайфсвальда, а з усієї Німеччини та низки інших країн, домагалися збереження україністики. Під відповідною петицією було зібрано тисячі підписів.

Зрештою, проблему вдалося винести на урядовий рівень. Вирішальною стала ініціатива міністерства закордонних справ Німеччини, яке виділило кошти на наступні роки. Коштом МЗС у Грайфсвальді фінансуватиметься ставка професора, який очолить кафедру україністики.

Коментуючи рішення про виділення коштів на вивчення української мови й культури, міністр закордонних справ Франк-Вальтер Штайнмаєр наголосив, що Німеччина, у тому числі і з огляду на кризи у сусідніх країнах, як ніколи потребує ґрунтовних знань про Україну.

"На моє глибоке переконання, ми зможемо лише тоді знаходити дієві рішення у зовнішній політиці, якщо ми намагатимемося побачити світ очима інших, краще зрозуміти їхні мрії та травми і розширюватимемо наш кругозір", - наведено слова Штайнмаєра у прес-релізі міністерства.

На переконання міністра, дотепер німці надто мало знали про Україну, а також про країни Балтії. Балтистику як напрямок досліджень культури та історії Латвії, Естонії та Литви також вдасться вберегти від планованих скорочень завдяки коштам МЗС, а також додатковим ресурсам міністерства освіти федеральної землі Мекленбург - Передня Померанія.

Більше новин читайте на Depo.Життя.