Капсула-рятівник і магніт з мізками: ТОП-7 винаходів українців за останні роки

Сьогодні в Україні відзначається день винахідника і раціоналізатора

Капсула-рятівник і магніт з мізками: ТОП…

Святкувати цей день у країні однозначно будуть, адже у наших сучасників вистачає неформальних ідей, а інколи - і енергії втілити їх в реальність.

Depo.ua пропонує підбірку винаходів українців останніх років.

1. Рятівна капсула

Київський авіаційний інженер Володимир Татаренко винайшов капсулу, яка значно збільшує шанси на спасіння пасажирів під час авіакатострофи. 

Концепт капсули з кріслами для пасажирів і екіпажу в разі потреби за 2-3 секунди вискочить через задній люк з фюзеляжу літака. Першим з'являється маленький парашут, за ним - великий. Він витягає капсулу з людьми. Кріпиться рятівний "транспорт" роз'ємними кріпленнями - тож запустити її в дію дуже легко. 

2. Їстівний поліетилен

Сергій Тимчук з Харкова винайшов плівку для продуктів з кукурудзяного крахмалю. У такій плівці продукти зможуть зберігатися значно довше, до того ж, вона не шкодить навколишньому середовищу. В окропі плівка "тане" за 20 хвилин - згодом у цій воді можна, наприклад, зварити суп. А через кілька тижнів зникає самостійно. 

Тимчук працював над своїм проектом 15 років, щоправда особливих  ринкових надій на нього вчений не покладає. Каже, звичайний поліетилен дешевший,  тож навряд чи вдасться запустити їстівний аналог у серійне виробництво. 

3. Електростанція, що виробляє енергію з морських хвиль

18-річний Михайло Литовченко з Дніпра запатентував модульну електростанцію, яка виробляє електрику з морських хвиль. 

Ідея спала хлопцеві на думку, коли він спостерігав за Азовським морем. Система являє собою утсановки з двома камерами. Хвиля "народжує" в одній камері силу Архімеда, а іншій - силу тяжіння. У їхній взаємодії з'являється електрика, а вода стає питною. 

4. Безкровний аналіз крові

Харків'янин Анатолій Малихін винайшов прилад, який дозволяє дізнаватися усі медичні показники крові, не проколюючи шкіру. Спеціальний датчик кріпиться до тіла і всього за 5 хвилин видає 131 характеристики крові пацієнта. При цьому вірогідність похибки мінімальна. Ціна такого пристрою становить $20 тис. 

5. Жалюзі, які генерують струм

Винахідник Євген Ерік винайшов простий спосіб забезпечити квартиру електрикою. Чоловік запропонував світу жалюзі, які здатні перетворювати сонячну енергію в електричну завдяки спеціальним модулям. При цьому жалюзі самі "відчувають" світло і повертаються так, щоб дістати якомога більшу кількість променів. Завдяки продуманій електрониці накопичена енергія потрапляє у мережу - її повністю вистачає для користування різними приладами. 

 

6. Зарядка, яка живить телефон на відстані

Іван Чуба створив бездротову зарядку Technovator XE, яка дає можливість підживлювати телефони та інші гаджети на відстані 5 метрів. При цьому одночасно можна заряджати чотири пристрої. Винахід являє собою систему із власне станції та модулю, який і кріпиться до гаджетів. 

Капсула-рятівник і магніт з мізками: ТОП-7 винаходів українців за останні роки - фото 1

7. Розумний магніт

Капсула-рятівник і магніт з мізками: ТОП-7 винаходів українців за останні роки - фото 2

Підприємець Іван Санжура створив магніт, який не лише прикрашає холодильник, але й надає господарю корисну інформацію. Зокрема, може повідомити про погоду і курси валют, наявні повідомлення у месенджерах. Санжура позиціонує свій винахід як знахідку для тих, хто цінує свій час і не бажає заради таких дрібниць діставати смартфон. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Країна Укропів

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook