ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Ліна Костенко і кінна поліція: ТОП-10 найцікавіших великодніх яєць в історії

Ближче до Великодня квартири українців і навіть вулиці міст починають прикрашати святковими писанками
Depo.Молодий укроп
27 квітня 2016 22:00
ФОТО: depo.ua
Ліна Костенко і кінна поліція: ТОП-10 найцікавіших великодніх яєць в історії
Ліна Костенко і кінна поліція: ТОП-10 найцікавіших великодніх яєць в історії

Причому, деякі з великодніх яєць виходять справжніми шедеврами мистецтва, а деякі завойовують серця креативним підходом.

Depo.ua зробив підбірку найцікавіших писанок в історії. 

1. Британська компанія Choccywoccydoodah виготовляє пасхальні яйця з бельгійського шоколаду. Хоча українським поціновувачам мистецтва витвори можуть нагадати одіозний Пшонка-стайл, свою роботу автори оцінюють високо і виставляють ціну у 25 тис. фунтів за яйце.  

Ліна Костенко і кінна поліція: ТОП-10 найцікавіших пасхальних яєць в історії - фото 1

Ліна Костенко і кінна поліція: ТОП-10 найцікавіших пасхальних яєць в історії - фото 2

2. Запорізька мисткиня Тетяна Русакова презентувала пасхальне яйце, створене за мотивами віршу Ліни Костенко "Я виросла у київській Венеції". Дівчина працювала над витвором три дні. Наразі ж її мальованка бере участь у Фестивалі писанок в рамках проекту "374 художники". 

Ліна Костенко і кінна поліція: ТОП-10 найцікавіших писанок в історії - фото 1

3. В цьому ж фестивалі бере участь дизайнер Сергій Ткачук з великоднім яйцем, виготовленим з 1500 корків. Раніше Ткачук сам працював барменом, тож мав винних корків вдосталь. Наразі ж чоловік скуповує їх у виноробів.

Ліна Костенко і кінна поліція: ТОП-10 найцікавіших пасхальних яєць в історії - фото 4

4. Львівські майстри похизувалися писанкою з тканини, висота якої сягає трьох метрів. Виріб бере участь у виставці "Галерея художніх писанок". На Великдень львів'яни та гості міста зможуть придбати один з виробів. Як обіцяють організатори, частину грошей перерахують на благодійність. 

ТОП-10 найцікавіших писанок в історії - фото 1

5. Весною 2015-го бійці АТО здивували українців злободенними писанкими, замість яєць використавши гранати. 

ТОП-10 найцікавіших писанок в історії - фото 1

6. Минулого року киян спробували вразити величезною писанкою, що світиться. Яйце встановили на Софійській площі. Аби виготовити шестиметрову красуню, авторам знадобилося 19 тисяч світлодіодів. 

 ТОП-10 найцікавіших писанок в історії - фото 1

7. Українська художниця Оксана Мась створила інсталяцію "Вівтар націй", використавши 250 тис. дерев'яних писанок з різних регіонів України. Пано задумувалося як копія Гентського вівтаря фламандських художників XV століття братів ван Ейків.

ТОП-10 найцікавіших писанок в історії - фото 2

Прототипом роботи Мась похвалилася на Венеційському бієнале.

8. Чотири роки тому мешканців столиці вразили писанкою з троянд, яку встановили на території заповідника "Києво-Печерська Лавра". На оригінальний виріб витратили понад 7 тис. троянд і 10 кг моху.

ТОП-10 найцікавіших писанок в історії - фото 1

9. Цього року Канадський монетний двір порадував українців оригінальною монетою номіналом у 20 доларів у вигляді писанки. Ошатні гроші випустили на честь 125-річчя першого українського поселення у країні. 

ТОП-10 найцікавіших писанок в історії - фото 1

10. Цікаво, що найбільша у світі писанка також знаходиться у Канаді. Ще у 1973 році у провінції Альберта оголосили конкурс на найкращий проект святкування ювілею кінної поліції.

ТОП-10 найцікавіших писанок в історії - фото 3

Перемогло у змаганнях містечко Вергевіль, активісти якого запропонували на честь стражів порядку встановити гігантську писанку. Мовляв, саме великоднє  яйце - символ безпеки та миру, які забезпечують поліцейські канадійцям. Ідея припала до душі, в тому числі, тому, що першими поселенцями краю були вихідці з Івано-Франківщини.

Яйце створене з 7000 елементів і важить 2 тонни. Як основний матеріал використали алюміній.

Більше новин читайте на Країна-Укропів.Depo