Судова реформа: В Україні набули чинності нові редакції трьох кодексів

В Україні набув чинності закон № 2147, який передбачає внесення змін до Господарського, Цивільного процесуального, Кодексу адміністративного судочинства, Кримінального процесуального кодексу та інших законів

Цю подію синхронізовано з початком роботи нового Верховного суду України, передає Depo.ua.

Відсьогодні Верховний суд переглядатиме в касаційному порядку судові рішення, ухвалені судами першої та апеляційної інстанцій. Можливі підстави касаційного оскарження - неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.

Не можна буде подати касацію у справах, які підлягають перегляду в апеляційному порядку Верховним судом. Не буде касацій щодо малозначних справ, проте передбачено низку виключень.

Касаційне оскарження можна буде подати протягом 20 днів з дня його проголошення. У законі прописано форму подавання такої скарги.

Зазначимо, що деякі норми закону набули чинності наступного дня після публікації документу в "Голосі України", 29 листопада. Зокрема, щодо виключної підсудності справ про оскарження державної допомоги підприємствам та адмінсправ за позовом Антимонопольного комітету України, то їх вирішує окружний адміністративний суд, територіальна юрисдикція якого поширюється на Київ.

Водночас не всі норми нових процесуальних кодексів введено в дію сьогодні. Зокрема, через три місяці - 15 березня - почнуть діяти зміни до Кримінального процесуального кодексу, в тому числі щодо строків досудового розслідування, які скорочуються до 6-18 місяців для всіх проваджень - від розслідування кримінального проступку - і аж до особливо тяжких злочинів.

Законом рекомендовано Державній судовій адміністрації України до завершення 2018 року створити і забезпечити роботу Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (системи електронного судочинства), а також разом з Мін'юстом вжити заходів щодо створення Єдиного державного реєстру виконавчих документів.

Наступного дня після офіційного повідомлення про старт роботи Вищого суду з питань інтелектуальної власності буде введено в дію норми щодо нього.

Через місяць після публікації в "Голосі України" про початок функціонування Єдиного державного реєстру виконавчих документів почнуть діяти відповідні частини закону.

Через три місяці після офіційного повідомлення про створення системи електронного судочинства наберуть чинності норми, які враховують її існування.

Нагадаємо, 15 грудня у день 100-річчя заснування Верховного суду Української Народної Республіки, почав діяти новий Верховний суд.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme