Сьогодні Герою Небесної сотні Нігояну виповнилося б 23 роки

Українець Сергій Нігоян загинув від кульових поранень під час Євромайдану на вулиці Грушевського у Києві

Сергій загинув 21 січня 2014, нагадує depo.ua.

Нігоян був громадянином України вірменьского походження, жив у Дніпровській області. На Майдан поїхав за покликом серця. Він був єдиною дитиною в сім'ї. Президент Янукович доручив розслідувати загибель українця в Києві.

22 січня 2014 в пам'ять про загиблого земляка дніпропетровці вишикувалися в живий ланцюг через Новий міст. Президент України Петро Порошенко вирішив присвоїти звання Героя України всім Героям Небесної сотні.

На честь першої річниці загибелі Сергія у його рідному селі Березноватівка Солонянського району на Дніпропетровщині був відкритий музей, присвячений Герою Небесної сотні.

ДОВІДКА

Сергій Нігоян народився та проживав у селі Березнуватівці. Батько та мати — вірмени, був єдиною дитиною в сім'ї. Родина Сергія Нігояна переїхала жити в Дніпропетровську область з прикордонного з Азербайджаном села Навур, рятуючись від війни в Нагірному Карабасі. Родина вважалася благополучною, Сергій у селі користувався повагою, вважався спокійним, працьовитим і справедливим.

У 2011 році вступив до Дніпродзержинського коледжу фізичного виховання, навчався за фахом "вчитель фізкультури", але був відрахований 2013 року. Активно займався карате, в 2012 році посів третє місце на чемпіонаті Дніпродзержинська з кіокушинкай карате. Захоплювався радіотехнікою. Мріяв вступити до Дніпропетровського театрально-художнього коледжу та вчитися на актора.

Україномовний. Патріот України і Вірменії. Був ідейним, мав активну життєву позицію та переконання, що Україна мусить бути демократичною.

Сьогодні Герою Небесної сотні Нігояну виповнилося б 23 роки - фото 1

На барикаді на вулиці Михайлівській біля Будинку профспілок у ніч штурму Майдану 11 грудня 2013 року. Учасник Євромайдану з 8 грудня 2013 року. Приїхав з власної ініціативи, попередньо не повідомивши батьків. Не підтримував жодного з партійних лідерів, а свій приїзд пояснив так: "зрозумів, що повинен бути за Майдан". На Майдані був охоронцем, жив у наметах разом з протестувальниками з Львівщини та Івано-Франківщини, а також у Будинку профспілок. Приїжджав додому на початку січня, проте, попри вмовляння родини, вирішив повернутися на Майдан.

Сьогодні Герою Небесної сотні Нігояну виповнилося б 23 роки - фото 2

Загинув 22 січня 2014 року від поранення спричиненого свинцевою картеччю під час подій біля стадіону "Динамо" на Грушевського під час Революції Гідності. Сергія було застрелено близько шостої години ранку, в момент, коли ще тривало перемир'я між мітингувальниками та "Беркутом".

26 січня 2014 Сергія Нігояна поховали на сільському кладовищі його рідної Березнуватівки. До невеликого віддаленого села провести Нігояна в останню путь зібралося понад 2000 людей. Похоронне богослужіння в сільському будинку культури очолили голова Вірменської апостольської церкви в Україні архієпископ Григоріс Буніатян та митрополит Московсько-Богородський УПЦ (КП), уродженець Дніпропетровщини Адріан (Старина). Труну опустили в могилу під гімн України.

Сьогодні Герою Небесної сотні Нігояну виповнилося б 23 роки - фото 3

Вбивць Нігояна, Жизневського та Сеника не знайдено.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Країна Укропів