Серіал про львів'янок б’є рейтинги на польському телебаченні

Більше 3,5 мільйонів поляків щонеділі вмикають телеканал TVR, щоб співпереживати героїням

Чотири українки, за сюжетом серіалу, шукають кращого життя у Варшаві Серіал "Дівчата зі Львова", в основі якого - історія чотирьох українок, які переїхали до Варшави у пошуках кращого життя, став хітом теперішнього телесезону в Польщі. Про це пише depo.ua з посиланням на Deutsche Welle.

Більше 3,5 мільйонів поляків (майже кожен десятий житель країни) щонеділі вмикають перший національний телеканал TVR, щоб співпереживати героїням, які нелегально прибирають квартири у Варшаві і намагаються знайти там своє щастя. Серіал б'є рекорди рейтингів, що дивує польських телекритиків. Багато з них не розуміють, чим викликаний такий ажіотаж, а сценаристам дорікають тим, що вони використовують численні стереотипи.

"Можливо, творців "Дівчат зі Львова" надихнув культовий американський серіал "Секс у великому місті". Навіть заставки схожі, тільки у польській версії це, звісно, обриси Варшави, а не Нью-Йорка. Якщо винести за дужки те, що в американців йдеться про нью-йоркських світських левиць, а в поляків - про бідних українських прибиральниць, то самі ідеї серіалів досить схожі. Це - життя і пригоди чотирьох нерозлучних подружок в сучасному мегаполісі. Вони намагаються знайти своє щастя і підтримують одна одну в складних ситуаціях. Як і в "Сексі у великому місті", характери "Дівчат зі Львова" прописані дуже яскраво. Вони не схожі одна на одну, кожна харизматична по-своєму", - пише видання.

Персонажі українок - наївні, симпатичні, порядні. Їм легко співпереживати, зазначається в статті. Водночас польські чоловіки в серіалі найчастіше розглядають українок як об'єкт сексуальних домагань. А деякі полячки в серіалі зображені безжалісними експлуататорками.

"Зображене в серіалі - це життя, і його історії - це в тому числі й наші історії. А, можливо, передусім, наші, - говорить в інтерв'ю виданню Gazeta Wyborcza режисер серіалу Войчех Адамчик. - Про те, якими ми є, і якими ми можемо бути. А бути ми можемо дуже різними".

Швидше за все, у "Дівчатах зі Львова" поляки впізнають і самих себе, оскільки дотепер за кордоном працює не один мільйон їхніх співвітчизників. Телевізійний серіал став настільки успішним, що всі очікують продовження. Польськими ЗМІ навіть ширяться плітки, що у другому сезоні йтиметься, серед іншого, й про події на Майдані взимку 2014 року.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Країна Укропів