ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Серіал про львів'янок б’є рейтинги на польському телебаченні

Більше 3,5 мільйонів поляків щонеділі вмикають телеканал TVR, щоб співпереживати героїням
Depo.Молодий укроп
26 жовтня 2015 13:01
ФОТО: depo.ua

Чотири українки, за сюжетом серіалу, шукають кращого життя у Варшаві Серіал "Дівчата зі Львова", в основі якого - історія чотирьох українок, які переїхали до Варшави у пошуках кращого життя, став хітом теперішнього телесезону в Польщі. Про це пише depo.ua з посиланням на Deutsche Welle.

Більше 3,5 мільйонів поляків (майже кожен десятий житель країни) щонеділі вмикають перший національний телеканал TVR, щоб співпереживати героїням, які нелегально прибирають квартири у Варшаві і намагаються знайти там своє щастя. Серіал б'є рекорди рейтингів, що дивує польських телекритиків. Багато з них не розуміють, чим викликаний такий ажіотаж, а сценаристам дорікають тим, що вони використовують численні стереотипи.

"Можливо, творців "Дівчат зі Львова" надихнув культовий американський серіал "Секс у великому місті". Навіть заставки схожі, тільки у польській версії це, звісно, обриси Варшави, а не Нью-Йорка. Якщо винести за дужки те, що в американців йдеться про нью-йоркських світських левиць, а в поляків - про бідних українських прибиральниць, то самі ідеї серіалів досить схожі. Це - життя і пригоди чотирьох нерозлучних подружок в сучасному мегаполісі. Вони намагаються знайти своє щастя і підтримують одна одну в складних ситуаціях. Як і в "Сексі у великому місті", характери "Дівчат зі Львова" прописані дуже яскраво. Вони не схожі одна на одну, кожна харизматична по-своєму", - пише видання.

Персонажі українок - наївні, симпатичні, порядні. Їм легко співпереживати, зазначається в статті. Водночас польські чоловіки в серіалі найчастіше розглядають українок як об'єкт сексуальних домагань. А деякі полячки в серіалі зображені безжалісними експлуататорками.

"Зображене в серіалі - це життя, і його історії - це в тому числі й наші історії. А, можливо, передусім, наші, - говорить в інтерв'ю виданню Gazeta Wyborcza режисер серіалу Войчех Адамчик. - Про те, якими ми є, і якими ми можемо бути. А бути ми можемо дуже різними".

Швидше за все, у "Дівчатах зі Львова" поляки впізнають і самих себе, оскільки дотепер за кордоном працює не один мільйон їхніх співвітчизників. Телевізійний серіал став настільки успішним, що всі очікують продовження. Польськими ЗМІ навіть ширяться плітки, що у другому сезоні йтиметься, серед іншого, й про події на Майдані взимку 2014 року.

Більше новин читайте на Depo.Життя.